„VK“ savo svetainėje pranešė, kad „Apple“ užblokavo jos programėles „Mail.ru“, „VK Music“ ir „Youla classifieds“, tačiau jos ir toliau veikia įrenginiuose, kuriuose jos jau įdiegtos. Tačiau ji įspėjo, kad gali kilti sunkumų su pranešimais ir mokėjimais. „Apple“ patvirtino pašalinimo priežastį pareiškime, kuriame rašoma: „Šias programėles platina kūrėjai, kurių kontrolinį akcijų paketą valdo arba kurių kontrolinį akcijų paketą kontroliuoja viena ar daugiau šalių, kurioms JK vyriausybė taiko sankcijas.“

„Apple“, siekdama laikytis šių sankcijų, panaikino su šiomis programėlėmis susijusias kūrėjų paskyras, ir šių programėlių negalima atsisiųsti iš jokios „App Store“ parduotuvės, nepriklausomai nuo jų buvimo vietos. Naudotojai, kurie jau parsisiuntė šias programėles, gali toliau jomis naudotis.

Kaip ir daugelis kitų JAV technologijų bendrovių, „Apple“ sustabdė visų produktų pardavimą Rusijoje po šių metų pradžioje įvykusios invazijos į Ukrainą. Tačiau ji ir toliau leidžia šiai šaliai naudotis „App Store“.

Rusijos ryšių reguliavimo institucija „Roskomnadzor“ teigė, kad dėl „Apple“ veiksmų milijonai rusų neteko galimybės naudotis VK programėlėmis, ir pareikalavo, kad ji paaiškintų savo sprendimą.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.