Gamyklinių spalvų tikslumas

Visi matavimai buvo atliekami pasitelkiant „Datacolor Spyder 4 Pro“ prietaisą.

AOC šiam monitoriui parenka 70 proc. gamyklinį ryškumą. Tai duoda 266,8 cd/m2 ryškumą. Toks ryškumas man per didelis ir dirgina akis. Šiaip rekomenduojama nustatyti maždaug 120 kandelų ryškumą (jei į monitorių nekrenta tiesioginė saulės šviesa). Gamykliškai yra parinktos šiltos spalvos, o tai duoda 6600K balto taško reikšmę. Tai yra visiškai arti pageidautinos 6500K reikšmės, tad viskas yra gerai. Be to, ir spalvų tolygumas yra geras, žalia spalva yra kiek per silpna, bet bendrai paėmus spalvų intensyvumas yra labai tolygus. Jei tokius rezultatus demonstruotų bandomi kiti monitoriai, būčiau patenkintas.

„AOC U27V4EA“ pasiekia 382 cd/m2 maksimalų ryškumą, nors gamintojas specifikacijose nurodo 350 kandelų maksimumą. Tikrai geriau, kai gamintojas nepervertina savo produkto. Minimalus monitoriaus ryškumas yra 26,2 cd/m2. Kontrasto matavimai atskleidė, kad monitorius pasiekia 630:1 kontrastą, o tai yra panašus rezultatas, kaip ir kitų IPS monitorių.

„AOC U27V4EA“ gama matavimai parodė, kad šie nustatymai yra ne visai tikslūs. Su Gamma 1 turėtume gauti 2.2 reikšmę, bet gauname 2.1, su Gamma 2 nustatymų matuoklis rodo 1.9 reikšmę, o su Gamma 3 nustatymu gauname 2.3. Nei vienas gama nustatymas nesuteikia to, ką norime pasiekti.

 

Sekantys matavimai yra skirti išsiaiškinti įvairių profilių balto taško tikslumą. Išbandėme visus profilius ir matome, kad jie yra gan tikslūs, nes baltas taškas yra netoli 6500K reikšmės. Bendras spalvų tonas yra šiek tiek į šaltąją pusę.

Galiausiai – sRGB spalvų spektras. „AOC U27V4EA“ turėtų lengvai dengti 100 proc., monitorius būtent tą ir daro. sRGB aprėptis dengiama 100 proc. Kai kalba eina apie AdobeRGB, dengiama 82 proc.

Categories: Apžvalgos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.