Naudojimas, įspūdžiai ir išvados

Dizainas, medžiagų kokybė ir ergonomika

„AOC U27V4EA“ tikrai nėra tas monitorius, kurį kuriant buvo naudojamos premium segmento medžiagos, bet kaip biudžetiniam monitoriui jos yra tikrai geros. Galiu pasakyti, kad medžiagos tikrai neprastesnės, nei žaidėjams skirtoje G2 ar G3 serijoje. Tad, manau, dėl medžiagų kokybės priekaištų turės tik tie, kurie nepagalvoja, kokios kategorijos produktą perka. Monitoriaus dizainas yra tikrai šiuolaikiškas, ekrano rėmeliai yra siauri, ir tik apatinis yra kur kas storesnis. Tai, galima sakyti, yra tradicinis AOC dizainas. Gamintojas neišradinėja dviračio ir daro tai, ką moka, ir kas patinka pirkėjams. Biudžetinių monitorių chroniška problema yra stovas su minimalios ekrano padėties reguliavimo galimybėmis. Ne išimtis – ir „AOC U27V4EA“. Šio monitoriaus stovas leidžia ekraną tik pakreipti, aukščio reguliavimo ir ekrano pavertimo ar pasukimo nėra. Dar norėčiau pridurti, kad stovo padas gal yra kiek per mažas, nes norint ekraną pakreipti reikia naudoti dvi rankas. To nepadarius padas kyla nuo stalo. Monitorius taip pat neturi laidų tvarkymo galimybės, tad jie tiesiog kabės iš galo.

Spalvų tikslumas, vaizdo kokybė ir apžvalgos kampai

Iš tiesių „AOC U27V4EA“ mane maloniai nustebino spalvų tikslumu. Gamyklinis baltas taškas yra labai arti 6500K reikšmės, o ir spalvų intensyvumas yra geras. Kaip biudžetiniam monitoriui tai yra tikrai labai gerai. Tiesa, gama yra kiek netiksli, kažkaip pastaruoju metu bandyti AOC monitoriai vis turi nemažą gama nuokrypį į mažąją pusę. Tai vaizdą padaro kiek blausesnį. Su kitais monitoriais naudodavau Gamma 3 nustatymą vietoj Gamma 1, kad gauti tikslesnę gamą ir sodresnį vaizdą, bet šį kartą pasilikau ties Gamma 1, o jei kas turi tokį monitorių, tai gali pasibandyti, koks gama nustatymas jiems yra malonesnis akiai. Nežinau kodėl, bet „AOC U27V4EA“ sukalibruoti buvo labai sunku, ir galutiniu rezultatu esu nelabai patenkintas. Monitorius tiesiog nepasidavė; kad ir kiek keičiau nustatymus, tobulo rezultato išgauti nepavyko. Nežinau su kuo tai susiję, bet perėjus prie rankinių nustatymų, ir juos keičiant nebuvo įmanoma išgauti to, ko norėjau. Jei didinau raudoną spalvą virš 50, tai vaizdas ekrane iš karto tapdavo per raudonas ir nenaudotinas, o todėl teko žaisti tik su žalia ir mėlyna spalvomis.

4K raiškos 27 coliuose dar neteko bandyti, bet kaip įsivaizduojate, vaizdo detalumas yra tikrai didelis, ir viskas ekrane yra aštru. Pikselių tankis colyje siekia net 168 vienetus, ir tai patiks didelės rezoliucijos mėgėjams. Kaip žinote, naudojant didelę raišką ne itin dideliame ekrane, reikės imtis išdidinimo. „Windows“ tikrai neblogai patys parenka tinkamą išdidinimo mastelį – ir tekstas, ir pačių „Windows“ meniu liko tinkamo dydžio. Problema gali kilti nebent su statinio pikselių dydžio programėlių langais, bet šiuolaikinės programos turi mastelio didinimo funkciją, tad nerimauti dėl per mažo programėlės lango nereikia. Kadangi „AOC U27V4EA“ turi IPS panelę, tai beveik pagal nutylėjimą turi ir gerus apžvalgos kampus. Tą galime lengvai patvirtinti, apžvalgos kampai yra labai geri, dėl jų skųstis tikrai niekas negalės.

Darbas ir funkcionalumas

„AOC U27V4EA“ tikrai netaps darbinių užduočių profesionalu. Pradžiai dėl to, kad ergonomika yra prasta, o dar ir dėl to, kad monitorius neturi darbui skirtų funkcijų: USB-C jungties, vaizdas vaizde režimo, didelio kiekio jungčių ir panašių dalykų. Nepaisant to, mėgėjiškai monitorių galima naudoti daug kam, kad ir tam pačiam nuotraukų redagavimui ar video montavimui, žinoma, ir „Word“ dokumentams, skaičiuoklėms ar braižybos programoms. Be to, bandomas monitorius turi tikrai gerą spalvų tikslumą, kas pravers ne vienoje užduotyje.

Naršymas internete ir video

Tiems, kam patinka didelis vaizdo detalumas, tai „AOC U27V4EA“ naršant bus tarsi saldainis. Raidės atrodo labai gražiai, pikselių nesimato, o dėl tradicinio 16:9 formato šonuose lieka mažai nepanaudoto ploto. Net išdidinus puslapius per viską ekraną, tekstas ir toliau lieka detalus. Tad naršyti su „AOC U27V4EA“ yra tikrai malonu. Kalbant apie video, irgi nieko intriguojančio pasakyti negaliu. Ekrane video atrodo šauniai. Aišku, norint išnaudoti visą monitoriaus potencialą, reikėtų žiūrėti kuo aukštesnės kokybės video medžiagą. Netgi „YouTube“ pakėlus video kokybę iki 4K nuo 1080p, skirtumas tikrai matosi. Žinoma, „AOC U27V4EA“ nebus pats patogiausias monitorius video peržiūroms iš didesnio atstumo, nes tam 27 colių įstrižainės yra per mažai.

Žaidimai

Visiems tikrai yra aišku, kad „AOC U27V4EA“ nėra sutvertas žaidimams, bet tai nereiškia, kad monitorius netiks strateginiams ar kitiems lėtesnio veiksmo žaidimams. Net tie patys vieno žaidėjo tipo žaidimai, tokie kaip „Witcher“, GTA ir t.t., monitoriuje tikrai neatrodys prastai, tiesiog 60 Hz atnaujinimo dažnis nesuteiks tokio didelio sklandumo jausmo kaip 144 Hz ar 165 Hz. Žaidėjams dar koją kiš ir 4K raiška: norint ją naudoti žaidimuose reikės tikrai galingos vaizdo plokštės. Gerai yra tai, kad „AOC U27V4EA“ palaiko „FreeSync“, tai nors kadrų plyšinėjimo galima išvengti. Trumpai tariant, kaip ir su kiekvienu monitoriumi, taip ir su „AOC U27V4EA“ galima žaisti žaidimus, tik reikia turėti realistiškus lūkesčius.

Išvados

AOC U27V4EA“ yra toks monitorius, kuris yra niekieno žemėje. Jis yra sukurtas taip, kad niekur nėra labai geras, bet tuo pačiu vagos stipriai negadina ir darbą atlieka pakankamai gerai. „AOC U27V4EA“ nebus tobulas biuro monitorius dėl nelankstaus stovo, taip pat netiks ir žaidėjui dėl mažo atnaujinimo dažnio. Bene geriausiai šis monitorius galėtų atsiskleisti kaip paprastas namų monitorius, kuris bus naudojamas viskam po truputį. „AOC U27V4EA“ gerai tiks interneto naršymui, filmų peržiūroms, įvairioms darbinėms užduotims, net toms, kur reikia gero spalvų tikslumo, nes gamyklinis sukalibravimas yra geras. Nepaisant 60 Hz atnaujinimo dažnio, lėto veiksmo žaidimai ekrane atrodo puikiai dėl didelės raiškos, tad juos tiesiog malonu žaisti. Manau, kad didelis vaizdo detalumas yra pagrindinis šio monitoriaus pliusas, o IPS panelė yra su savo teigiamomis savybėmis – puikiais apžvalgos kampais ir sodriomis spalvomis. Jau ir taip visiems aišku, kad didžiausias šio monitoriaus minusas yra nereguliuojamas stovas, bet perkantys „AOC U27V4EA“ iš anksto žino, į ką veliasi.

Pabaigai reikia įvertinti „AOC U27V4EA“ kainą. Parduotuvėse šį monitorių galima įsigyti už maždaug 310 eurų, tai yra labai panaši kaina, kaip ir kitų 27 colių 4K biudžetinių monitorių su IPS panele, nelanksčiu stovu ir 60 Hz atnaujinimo dažniu. Tad pasirinkimą nulems tai, kuris dizainas Jums yra prie širdies ir kokiai firmai jaučiate didesnes simpatijas. Mano manymu, jei jau norite 4K biudžetinio monitoriaus iki 32 colių, tai reikėtų pasižvalgyti į biudžetinius 28 colių 4K modelius, kurių kainos prasideda nuo 259 eurų, kaip pavyzdžiui „Philips 288E2A“. Todėl manau, kad „AOC U27V4EA“ yra vertas apsvarstymo, bet rinkoje iš tiesų yra optimalesnių biudžetinių 4K monitorių.

 

Categories: Apžvalgos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.