Vakar vėlai vakare Europiečiai galėjo stebėti AMD finansų analitikų renginį, kurio metu kompanijos darbuotojai kalbėjo apie būsimus produktus, tiek artimoje, tiek tolimoje ateityje. Mus žinoma labiausiai domina „Vega“ vaizdo plokštės, apie jas buvo kalbėta, bet mes norėjome dar daugiau informacijos, ją AMD pasiliko „Computex“ parodai. Tuo pačiu buvo paviešinti vaizdo plokščių ir procesorių išleidimo planai. Apie visai tai netrukus.

Ilgai neerzinę iš kart pradėsime apie „Vega“, renginio metu buvo parodytos kelios „RX Vega“ demonstracijos. „RX Vega“ tvarkėsi su „Sniper Elite 4“, žinoma, 4K raiškoje. Matėsi, kad vaizdo plokštė generuoja 60-70 kadrų per sekundę, o tai labai panašūs skaičiai į GTX 1080 Ti. Bet nereikia pamiršti, kad šis žaidimas yra palankesnis AMD.

Vėl buvo parodyta, kaip „RX Vega“ moka taupiai naudoti darbinę atmintį dėka HBCC technologijos. Įgalinus vos 2 GB atminties ir įjungus HBCC „Rise of the Tomb Raider“ žaidime viskas sklandu, išjungus technologiją gauname daug trukčiojimų.

Ir tai buvo viskas, kas susiję su žaidėjams skirta „RX Vega“. Nesužinojome, nei kada ji bus išleista, nei kokia galimi jos dažniai. Pagal AMD pažadus „RX Vega“ dienos šviesą išvys iki birželio galo.

Apie „Vega“ architektūra kažką visgi sužinojome. AMD anonsavo „Radeon Vega Frontier“. Tai yra mokslininkams ir inžinieriams skirtas „Vega“ produktas. Ji turės 16 GB HBM2 atminties su 480 GB/s duomenų pralaidumu. Grafikos procesorius, kaip jau buvo žinoma seniau, turės 4096 Stream procesorius. Pagal pateiktą FP32 12.5 TFLOPs reikšmę buvo suskaičiuota, kad tokios vaizdo plokštės branduolio dažnis turi tiksėti 1525 MHz dažniu. Kas sufleruoja, kad panašų dažnį, o gal ir didesnį, pasiūlys ir žaidėjams skirta „RX Vega“.  „Radeon Vega Frontier“ bus išleidžiama birželio gale.

AMD renginio metu dar pateikė porą vaizdo plokščių ir procesorių išleidimo planų. Matome, kad dar neišleista „Vega“ sulauks perleidimo ant patobulinto 14mm+ techproceso, kada tai atsitiks pasakyti sunku. Po to seks „Navi“ architektūra, tokie grafikos procesoriai jau bus gaminami naudojant 7 nm litografiją.

Žiūrint į procesorių išleidimo planą matome, kad „Zen“ vėliau irgi bus gaminamas naudojant patobulintą 14nm+ litografiją, o „Zen 2“ jau remsis pažangesniu 7 nm gamybos metodu. Kada tai bus iš plano suprasti yra kone neįmanoma. Aišku, tik, kad iki 2020 metų.

AMD patvirtino aukštos platformos egzistavimą su iki 16 branduolių turinčiais procesoriais. Apie šią naują platforma bus daugiau kalbama „Computex“ parodos metu, o procesorių išleidimas numatytas šią vasarą. Konkretesnės datos kompanija nepateikia.

Galiausiai, AMD pranešė apie APU procesorius, jų viduje rasime „Vega“ architektūros grafikos lustus. Tokie APU varys premium segmento mobilius įrenginius, du viename ir nešiojamus žaidimų kompiuterius. Žadama, kad naujieji APU procesoriai lyginat su karta prieš tai pasiūlys iki 50 % išaugusį našumą procesoriaus skaičiavimuose ir iki 40 % grafikos srityje. Tai dar negeriausia žinia. Visa tai pasiekta per pus sumažinus energijos sąnaudas.

Categories: Hardware / Geležis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.