Šiuolaikiniai žaidėjams skirti nešiojami kompiuteriai savo našumu prilygsta stacionariems įrenginiams. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis žaidimų nešiojamą kompiuterį bei norint mėgautis jo našumu ilgą laiką? Pataria Varle.lt kompiuterinės technikos specialistai.

Koks esi žaidėjas?

 

Inovatyvios šiuolaikinių įrenginių gamyboje taikomos technologijos leidžia kompaktiškame korpuse integruoti galingus konstrukcijos elementus. Todėl žaidėjams skirti nešiojami kompiuteriai aprūpina mobilumu, kurio negali pasiūlyti joks klasikinis stacionarus kompiuteris. Žaisti galima praktiškai bet kur, o tai ko gero kiekvieno šios pramogos mėgėjo lūkestis.

Pagrindiniai žaidimų kompiuterio parametrai

Žaidėjams skirti nešiojami kompiuteriai turėtų būti aprūpinti tokiais galingais elementais:

  • Vaizdo plokštė GPU
  • RAM
  • Procesorius CPU

Galinga vaizdo plokštė

Galinga ir naši vaizdo plokštė  – žaidėjams skirtų nešiojamų kompiuterių pagrindas. Ji atsako už vaizdo kokybę ir sklandumą, todėl turi būti pakankamai sparti tam, kad galėtų susidoroti su šiuolaikiškų žaidimų grafiniais efektais. Vertėtų atkreipti dėmesį į vaizdo plokštės atminties talpą, nes ji remia matomo kompiuterio ekrane vaizdo atkūrimo procesą. Pakankama vaizdo plokštės žaidėjams skirtame kompiuteryje atminties talpa – tai 2 GB. 4 GB vaizdo plokštės jau leis paleisti šiuolaikiškus žaidimus esant maksimaliems nustatymams ir didžiausiai raiškai.

RAM atmintis

Nešiojamo kompiuterio našumas labai priklauso nuo operatyviosios RAM atminties talpos ir spartos. Ji atsako už reikalingų procesoriaus veikimui duomenų saugojimą ir atkūrimą. Kitaip tariant, visi duomenys, kuriuos turėtų apdoroti procesorius (reikalingi, pavyzdžiui, žaidimų paleidimui), yra įrašomi RAM atmintyje. Kuo didesnė jos talpa, tuo greičiau nešiojamas kompiuteris galės atlikti operacijas.

Efektyviam žaidimų apdorojimui rekomenduojama rinktis mažiausiai 6 GB RAM turintį nešiojamo kompiuterio modelį (nors rinkoje prieinami yra ir 16, ir 32 GB kompiuteriai).

Galingas procesorius

Spartus ir našus procesorius (CPU) – labai svarbus žaidimams skirto nešiojamo kompiuterio elementas. Jo taktinis dažnis atsako už šimtus operacijų atliekamų per trumpesnį nei viena sekundė laiką. Nuo procesoriaus spartos priklauso bendras nešiojamo kompiuterio galingumas. Šiuolaikiniai žaidimai reikalauja spartaus procesoriaus, remiančio vaizdo plokštės darbą. Jei ieškote geriausio našumo sprendimo, pagalvokite apie tokius procesorius kaip pavyzdžiui, „Intel Core i7“ arba„Intel Core i5“, arba „FX-Series“ serijos„AMD“.

Kaip išsirinkti optimalią nešiojamo kompiuterio konfigūraciją?

Kruopštus ir nuodugnus nešiojamo kompiuterio daugelio parametrų įvertinimas gali būti problematiškas. Todėl savo paiešką rekomenduojama susiaurinti iki 3 svarbiausių elementų, kurie turi didžiausią įtaką įrenginio našumui žaidimų metu.

Kaip išsirinkti jų optimalią konfigūraciją? Pasinaudokite žemiau esančia lentele prieš tai atsakę sau į klausimą, kokius žaidimus ketinate žaisti.

Į kokius dar nešiojamo kompiuterio parametrus verta atkreipti dėmesį?

Kokią operacinę sistemą rinktis žaidėjui?

Operacinė sistema atlieka labai svarbų vadimenį žaidimams skirtame nešiojamame kompiuteryje. Rinkoje prienami įrenginiai įvairių populiarios „Windows“ sistemos versijų. Nepaisant to, kad „Microsoft“ diegia naujausius technologijų sprendimus ir optimizavo „Windows 10“ įrangos reikalavimų požiūriu, jos įdiegimas ne visada yra geriausias sprendimas žaidėjams. Senesni žaidimai (3–4 metų senumo) dažnai nėra pritaikyti naujausiai sistemai. Jei ketinate žaisti naujausius žaidimus bei karts nuo karto taip pat paleisti senesnes versijas, rekomenduojama susipažinti su konkrečios operacinės sisemos galimybėmis.

„Windows 10“

Naujausia „Microsoft“ sistemos versija, kuri pasižymi visais 8.14 ir 7 sistemos privalumais. Naujoji sistema gavo geresnį įrangos optimizavimą mobiliesiems įrenginiams, todėl veikia našiau.

„Windows 8“ ir„Windows 8.1.“

Pasirodė 2012 metais. Šiuo metu beveik visi nešiojami kompiuteriai su „Windows“ operacine sistema turi 8.1 versiją, kurią galima atnaujinti iki naujesnės – „Windows 10“. Šiuolaikiška, „plytelių“ sąsaja puikiai pasiteisina įrenginiuose su jutikliniu ekranu. Tačiau „Windows 8/8.1“ gali turėti problemų su senesnių žaidimų paleidimu.

„Windows 7“

Pasirodė 2009 metais. Meniu skaidrumas, veikimo greitis ir mažas avaringumas lėmė, kad dauguma šia sistema naudojasi iki šiol. „Windows 7“ operacinė sistema yra dažnai atnaujinama, todėl palaiko tiek senesnius, tiek naujesnius žaidimus.

„OS X“

Uždara „Apple“ operacinė sistema, skirta „MacBook“ įrenginiams, yra mažiau populiari tarp žaidėjų dėl nedidelio suderinamumo tiek su naujesniais, tiek su senesniais žaidimais.

Talpus ir spartus kietasis diskas

Kietojo disko talpa žaidimams skirto nešiojamo kompiuterio atveju nėra tokia svarbi, kaip sparta, su kokia jis atlieka visas operacijas. Spartus kietasis diskas užtikrina lengvą prieigą prie įrašytų duomenų, kas lemia, kad naudojimasis įrenginiu yra kur kas patogesnis. Stacionariuose ir nešiojamuose kompiuteriuose kietieji diskai duomenis įrašo į magnetines plokšteles, kurios sukasi su skirtingu greičiu. Todėl skiriami magnetiniai diskai su 5400 aps./min bei 7200 aps./min. sparta. Kuo spartesnis diskas, tuo spartesnis duomenų įrašymas ir nuskaitymas. Dar geriau rinktis kompiuterį su sparčiu SSD disku, kuris net iki 10 kartų greitesnis už įprastą HDD.

HDD ir SDD diskų palyginimas

Kokią ekrano įstrižainę rinktis?

Nešiojamų kompiuterių žaidimams atveju reikšmingas mobilumas, tačiau vis dėlto tokiame įrenginyjedidžiausia svarba tenka našumui. Visi žaidimams skirto nešiojamo kompiuterio elementai turėtų būti aukščiausios kokybės; tai aktualu ir ekranui. Nešiojamo kompiuterio matrica atvaizduojanti Full HD vaizdą – pagrindas. Didelė raiška (1920 x 1080 pikselių) užtikrina tikslų visų grafinių efektų, prieinamų naujausiuose žaidimuose, atvaizdavimą. Negalima nepaminėti, kad šioje rinkoje yra ir dar geresnę kompiuterinės grafikos kokybę užtikrinančių sprendimų – nešiojami kompiuteriai palaikantys 4K 4096 x 3112 pikselių standartą.

Tačiau ne tik raiška turi įtakos pramogų kokybei. Tokios pat svarbos yra ir ekrano įstrižainė. Didesnės įstrižainės ekranas įgalina pastebėti daug detalių pirmame 3D žaidimų plane.

Įprastai žaidėjams skirti nešiojami kompiuteriai turi 15,6arba 17,3 colio įstrižaines. Vertėtų prisiminti, kad ekrano dydis turi įtakos įrenginio svoriui.Žaidėjui skirtas nešiojamas kompiuteris su 17,3 col. įstrižaine gali sverti virš 3 kg. Toks įrenginys bus mažiau mobilus, o naudojimosi patogumas bus didesnis nei modelio su 15,6 colio įstrižaine atveju.

Žaidimams skirto nešiojamo kompiuterio ekranas turėtų pasižymėti dideliu ryškumo lygiu, tolygiu pašvietimu ir tiksliu spalvų perteikimu. Svarbus taip pat matricos apdailos tipas – ji gali būti blizgi (angl. glare) arba matinė.

Matrica: blizgi ar matinė?

Blizgi matrica geriau perteikia spalvas, tačiau linkusi atspindėti šviesą, todėl naudojimasis kompiuteriu su tokiu ekranu labai saulėtoje vietoje gali būti nelabai patogus. Matinė matrica sugeria šviesą, tačiau kartais gali susidaryti įspūdis, jog matiniame ekrane atvaizduojamoms spalvoms trūksta gylio.

Optinis įrenginys žaidimams skirtame nešiojamame kompiuteryje

Žaidimų nešiojamų kompiuterių atvejais daug modelių neturi optinio įrenginio, nes jo vietą užima moderni aušinimo sistema. Tačiau jeigu jums svarbu, kad įrenginys įrašytų ir skaitytų DVD diskus, prieš pirkimą, pasitikrinkite, ar pasirinktas konkretus kompiuteris turi optinį įrenginį.

Jei nešiojamas kompiuteris neturi optinio įrenginio, o jūs norite naudotis žaidimais ar kitomis programomis, įrašytomis į CD/DVD diskus, praktišku sprendimu gali būti išorinio optinio įrenginio įsigijimas atskirai.

Žaidimų nešiojamų kompiuterių mobilumas

Žaidimams skirtas nešiojamas kompiuteris turėtų būti aprūpintas kuo įmanoma didesniu išorinių jungčių (įvesties/išvesties) skaičiumu. Sąrašas jungčių, į kurias vertėtų atkreipti ypatingą dėmesį:

HDMI – skaitmeninė išvestis video ir audio signalo siuntimui neprarandant vaizdo kokybės. Ypač naudinga tais atvejais, jei prie nešiojamo kompiuterio norite prijungti monitorių ar projektorių ir mėgautis žaidimu dideliame ekrane.

DisplayPort – panašių į HDMI savybių jungtis, tačiau sukurta kompiuterinės įrangos poreikiams. Yra tikimybė, kad ji gali būti nesuderinama su kai kuriais signalo imtuvais, pvz. senesniais LCD TV.

USB 3.0 – greita USB jungtis pravers, jei norėsite žaidimą ar kitą programą iš flash atminties perkelti į kompiuterį. Ši jungtis pasižymi didesniu pralaidumu nei USB 2.0.

USB 3.1 (Type C) – naujausia ir sparčiausia universali jungtis šiuo metu esanti rinkoje.

RJ-45 – būtina jungtis, jei norite paleisti žaidimą LAN tinkle ir žaisti su kitais žaidėjais tinkle. Taip pat naudojama Ethernet tinklo kūrimui.

Ausinių/mikrofono jungtis – ypač svarbi, jei norite prie nešiojamo kompiuterio prijungti išorinį garso imtuvą, pvz., ausines ar garsiakalbius. Tai gai būti 2 atskiros įvestys garsiakalbiui ir mikrofonui arba 1 all in one standarto įvestis.

 

Jei norite mėgautis aukščiausio lygio patogumu žaidimų metu, pagalvokite taip pat ir apie priedus (ausines su mikrofonu, žaidimų pelę, aušinimo padą, žaidimų klaviatūrą).

 

Šaltinis: www.varle.lt/blog

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.