Paviešintos skaidrės, kuriose matome iki šiol negirdėtą AMD prekinį ženklą „Ryzen“. Tai ne kas kita kaip „Zen“ procesorių skirtų staliniams kompiuteriams vardas. Keliose skaidrėse sužinome, kad „Ryzen“ turės bent 3.4 GHz dažnį, aštuonis branduolius gebančius apdoroti po dvi gijas vienu metu ir dar negirdėtą automatinį spartinimo mechanizmą – „Extended Frequency Range“ (XFR).

Pirmoje skaidrėje aiškiai matome, kad „Ryzen“ debiutuos 2017 metų pirmame ketvirtyje. Šie procesoriai turės aštuonis branduolius ir gebės apdoroti šešiolika gijų. Dažnis pateiktas kiek paslaptingai, prie 3.4 GHz prirašytas pliusas, o tai reiškia, kad naujieji „Zen“ veiks bent 3.4 GHz dažniu. Toks dažnis tikrai nėra aukštas.

ryzen-8c-16t

Toliau darosi tik įdomiau. Sekanti skaidrė užsimena apie automatinį spartinimo įrankį „Extended Frequency Range“. Kaip jis tiksliai veikia dabar negalime pasakyti. Bet teigiama, kad programinė įranga esant reikiamoms aplinkybėms pati gali pakelti dažnį aukščiau nustatyto Boost režimo ribos. Tos reikiamos aplinkybės yra geras aušinimas.

ryzen-xfr

Kita programinė įranga nuolat dinamiškai kaitalios dažnį, taip siekiant išgauti didžiausią spartą ir geriausią energetinį efektyvumą kiekvienai situacijai.

ryzen-smart-prefetchryzen-precision-boostryzen-purepower

VideoCardz“ komentarų sekcijoje įklijuota gan įdomi nuotrauka, joje galime pamatyti galimas būsimų „Zen“ procesorių specifikacijas ir kainas. Šių duomenų komentuoti nesiryžtame, nes jų patikimumas nėra patvirtintas.

zen-prices-specs

Categories: Hardware / Geležis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *