Jon Peddie Research“ skelbia labai įdomią statistiką apie 2016 metų trečio ketvirčio vaizdo plokščių pardavimus. Nežinia, ar galima sakyti, kad grafikos spartintuvų padidėję pardavimai stebina, bet jie nuteikia maloniai.

Jei pamiršote, priminsime, kad šiemet tiek AMD, tiek „nVidia“ išleido naujas diskrečias vaizdo plokštes, tad pardavimų pakilimas tikrai nestebina, tai natūralus ciklas.

Grįžkime prie skaičių. Pasak JPR,  2016 m. trečiame ketvirtyje visi grafikos spartintuvų pardavimai augo 20.4 %, lyginant su antru ketvirčiu. Šiame segmente savo pardavimus „nVidia“ padidino 39%, AMD – 15 % , o „Intel“ – 18 %. Į šią statistiką papuola visi grafikos adapteriai, net tie, kurie yra įmontuoti į procesorius, bet neretai net nebūna panaudojami. To pačio segmento naujausius duomenis lyginant su prieš metus buvusia situacija džiaugtis neturime kuo. Grafikos procesorių pardavimai augo tik 0.3 %. Staliniams kompiuteriams skirtų grafikos spartintuvų buvo parduota 4 % mažiau, o nešiojamiems kompiuteriams 3 % daugiau.

Kompanijų užimama rinkos dalis daug nesvyravo (trečias ketvirtis prieš antrą ketvirtį), bet minimalių pokyčių esama. „nVidia“ sugebėjo užgrobti papildomus 2.2 % rinkos, AMD neteko 0.6 %, o „Intel“ prarado 1.6 % pyrago dalies.

 mw_table_q316

JPR pateikia labai įdomią lentelę, kurioje parodoma, kokio dydžio yra konsolių ir žaidėjams skirtų asmeninių kompiuterių pardavimai. Nors daugelis mano, kad asmeniniai kompiuteriai, skirti žaidėjams, pardavimais nusileidžia konsolėms, bet tai yra netiesa, ir taip vadinama „PC Master Race“ išnykti net nesiruošia.

mw_chart

Pasidalinsime keletu įdomių statistinių duomenų iš ataskaitos:

  • AMD staliniams kompiuteriams skirtų dedikuotų vaizdo plokščių pardavimai augo 34.7 %, nešiojamiems kompiuteriams skirtų grafikos sprendimų pardavimai tą patį ketvirtį, kaip pernai augo 23 %;
  • „nVidia“ staliniams kompiuteriams skirtų dedikuotų vaizdo plokščių pardavimai augo 39.8 %, nešiojamiems kompiuteriams skirtų grafikos sprendimų pardavimai tą patį ketvirtį, kaip pernai augo 38.7 %;
  • Bendri staliniams kompiuteriams skirtų dedikuotų vaizdo plokščių pardavimai tą patį ketvirtį, kaip pernai augo 35.6 %, o per metus pastebėtas 10.1 % padidėjimas;
  • Diskrečios vaizdo plokštės buvo 34.84 % parduodamų kompiuterių, 7.06 % padidėjimas;
  • Bendra asmeninių kompiuterių rinka tą patį ketvirtį, kaip pernai padidėjo 8.09 %, bet per metus susitraukė 5.37 %;
  • Planšečių pardavimai per praėjusį ketvirtį mažėjo ir dėl to pirmą kartą per pastaruosius tris metus nešiojamų kompiuterių buvo parduota daugiau nei planšečių.

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *