macbook-pro„Apple“ vakar vakare pagaliau pristatė 13 ir 15 colių „MacBook Pro“ variantus. Apie šiuos nešiojamuosius kompiuterius gandai sklandė jau kurį laiką, taigi galiausiai paaiškėjo, kurie jų buvo tiesa.

Taigi, kokius pakeitimus „Apple“ padarė šiemet?

Jei kalbėsime apie dizainą, „MacBook Pro“ „Apple“ pakeitė labai nedaug. Nešiojamųjų kompiuterių korpusui gamintojas vis dar naudoja aliuminį, minimalistinis stilius lemia visų nereikalingų estetinių detalių pašalinimą. Galima rinktis iš sidabrinės ir pilkos korpuso spalvų.  Kalbant apie matmenis, 13 colių „MacBook Pro“ yra 14,9 mm storio, tai jį paverčia 17 % plonesniu nei prieš tai buvęs modelis. Jis sveria apie pusantro kilogramo ir yra 23 % lengvesnis.

Tiesa, yra ir pigesnė 13 colių kompiuterio versija, skirta „MacBook Air“ gerbėjams. Tai 14,9 mm storio kompiuteris, turintis dvi „Thunderbolt 3“ jungtis ir sveriantis apie pusantro kilogramo. Jis varomas šeštos kartos 2 GHz dvejų branduolių „Intel Core i5“ su „Iris Graphics 540“, 8 GB operatyviosios atminties ir 256 GB SSD. Jo kaina prasideda nuo 1499 USD ir prekyboje yra jau nuo vakar.

mbp15touch-space-gallery1-20161015 colių variantas sveria apie 2 kg, t.y., yra lengvesnis 20 %. Jo storis yra 15,5 mm. Kompiuterių pelės jutiklinis laukelis yra matomas ir du kartus didesnis. Šiandienos renginio akcentas buvo „Apple“ lietimui jautri juosta, vadinamasis „Touch Bar“, sumontuotas virš klaviatūros ir pakeitęs funkcijų mygtukus. Tai įdomiausia „MacBook“ funkcija, kuri buvo plačiai apkalbėta. Jutiklinė juosta, kaip prognozuojama, prisitaikys prie bet kurios naudojamos programinės įrangos. Naudotojai galės savo liečiamą juostą užpildyti pasirinktomis nuorodomis ir susieti su tam tikromis funkcijomis. Pavyzdžiui, jei norėsite turėti ekranvaizdžio nuotraukos mygtuką klaviatūroje, galėsite paspausti ir nutempti šią piktogramą į juostą.

Kompiuteriai turės Retina monitorius, todėl matysite aiškų, ryškų vaizdą. Ekranai bus 67 % šviesesni, 67 % patobulintas kontrasto santykis (lyginant su senesnės kartos 15 colių modeliu). Taip pat gausite 25 % daugiau spalvų platesnės gamos dėka. Kita puiki „MacBook Pro“ funkcija bus „Safari“ naršyklės skirtukų rodymas jutiklinėje juostoje. Tai daugiau negu paprasta juosta – jūs galėsite slinkti per nuotraukas ir t.t. Tai tikrai gali tapti išskirtine ypatybe užrašinėms. „Apple“ integravo dešinio mygtuko funkcionalumą ir lietimo galimybes vienoje juostoje.

 Atrakinimo mygtuke bus integruota „Touch ID“ funkcija, kuri paryškina „Apple“ dėmesį estetikai ir dizainui. Šitaip bus galima keisti „Apple Pay“ paskyras naudojant skirtingus pirštų antspaudus.

Be „Touch ID“, jutiminio pelės laukelio ir liečiamos juostos reikia paminėti ir technines specifikacijas. 13 colių „MacBook Pro“ versija turės „Core i5“ arba i7 procesorius su „Iris Pro“ grafikos posisteme. Brangesni modeliai gaus AMD „Polaris“ grafikos spartintuvą su 4 GB atminties buferiu. Duomenims kauti gausime iki 2 TB talpos, priklausomai nuo modifikacijos. 15 colių „MacBook Pro“ kompiuteriai gaus vien i7 „Skylake“ keturių branduolių procesorius kartu su 2133 MHz DDR4 operatyviąja atmintimi. Nešiojamasis kompiuteris turės „Radeon Pro“ grafikos spartintuvą 4 GB atminties paremtą „Polaris“ architektūra. SSD bus 50 % greitesnis nei anksčiau su skaitymo greičiu, siekiančiu iki 3.1 GB/s. Vidinės atminties kiekis bus iki 2 TB.

macbook-pro-specs

Abu kompiuteriai turės po keturias „Thunderbolt 3“  jungtis, taip pat ir „DisplayPort 1.2“. Visas jungtis bus galima naudoti įkrovimui. Galiausiai abu aukštos klasės nešiojamieji kompiuteriai turės 3,5 mm ausinių lizdą. „MacBook Pro“ bus varomi „macOS Sierra“ operacinės sistemos, o akumuliatorius galės veikti iki 10 valandų.

13 colių brangesnis modelis kainuos nuo 1799 USD, 15 colių versijos kaina prasidės nuo 2399 USD. Brangesni variantai pasirodys prekyboje už 2-3 savaičių.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *