Paveiktas naudotojas Anant‘as Acharya skundėsi dėl sumažėjusio našumo oficialiuose „Microsoft“ forumuose. Jis teigia, kad problema iškilo jo 2020 m. nešiojamajame kompiuteryje „HP Pavilion“, kuris iki atnaujinimo veikia gerai ir daugumoje žaidimų galėjo pasiekti aukštą kadrų dažnį. Pasak Acharya, nešiojamasis kompiuteris galėjo pasiekti daugiau nei 130 FPS tokiuose žaidimuose kaip „Valorant“, CS:GO ir „Grand Theft Auto 5“, kuriuose buvo naudojami ultra nustatymai, ir apie 80-90 FPS tokiuose AAA žaidimuose kaip „Forza Horizon 5“, kuriuose buvo naudojami aukšti nustatymai.

Tačiau po 23H2 atnaujinimo jis pradėjo pastebėti striginėjimus ir drastiškus FPS kritimus tuose pačiuose žaidimuose. Jis pridūrė, kad problemos kilo ne dėl perkaitimo, nes po atnaujinimo įrenginys neužfiksavo jokių darbinės temperatūros pokyčių. Be to, kadangi nešiojamasis kompiuteris visada naudojamas patalpoje su oro kondicionieriumi ir aušinimo padu, problemos greičiausiai susijusios su programine įranga.

Kitas nukentėjęs yra „Reddit“ naudotojas BNSoul, kuris teigia, kad 23H2 švarus diegimas yra 5-8 proc. lėtesnis nei 22H2 beveik visuose testuose. Be to, žaidimuose pasitaiko atsitiktinių užstrigimų ir kitų su našumu susijusių problemų. Nors skundo autorius iš pradžių manė, kad vienintelis būdas susigrąžinti maksimalų kompiuterio našumą – grįžti prie 22H2, vėliau „Microsoft“ pasiūlė apeinamąją priemonę, kuri galėtų išspręsti problemas neišinstaliuojant atnaujinimo.

Pasak bendrovės, naudotojai turėtų iš naujo nustatyti (reset) „Microsoft Defender“, naudodami kelias „PowerShell“ komandas, perkrauti kompiuterį ir BIOS sistemoje įjungti procesoriaus virtualizavimą. Tada jiems reikės atidaryti „Windows Security“ ir įjungti atminties vientisumą pagal „Core Isolation“ nustatymus. Iš naujo paleidus kompiuterį po minėtų pakeitimų, bus paleistas „Hypervisor“ ir įjungtas virtualizacijos saugumas. Tai turėtų išspręsti su našumu susijusias problemas, apie kurias pranešė naudotojai.

Panašu, kad pataisa veikia, nes „Reddit“ naudotojas teigia, kad atlikus siūlomus pakeitimus jų kompiuteris vėl veikia normaliai ir grįžo į 22H2 lygį.

Categories: Programinė įranga

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.