„Intel“ išleido skaidrių rinkinį „Core Truths“ (Pagrindinės tiesos), kuriame pateikiama informacija apie naujausias procesorių technologijas, skirta informuoti klientus apie realybės niuansus. Atrodo, kad pristatyme daugiausia dėmesio skiriama faktui, kad naujausiose AMD serijose iš tikrųjų gali būti senųjų architektūrų.

Šis „Intel“ žingsnis žymi pastebimą nukrypimą, primenantį konfrontacinę EPYC „klijų“ kampaniją prieš AMD. Nuo to laiko abi bendrovės paprastai vengia tiesioginių susidūrimų, kad nesutrikdytų savo gerbėjų bazių ir klientų nuotaikų. Tačiau panašu, kad įvyko pokytis.

Pristatyme pabrėžiamos trys pagrindinės „tiesos“, iš kurių viena atskleidžia, kad AMD „Ryzen 5 7520U“ mobilusis procesorius yra pagrįstas „Zen 2“ architektūra. Pažymėtina, kad prieš pristatydama naująją „Zen 4“ mobiliųjų procesorių serija AMD atnaujino „Ryzen 7000“ serijos pavadinimus. Ši strategija buvo susijusi su įvairių mikroarchitektūrų įtraukimu į naują produktų paketą. Šioje schemoje „7“ reiškė 2023 m. gaminius, o „8xxx“ – 2024 m. numatytus procesorius. Trečiasis skaitmuo buvo skirtas architektūrai identifikuoti: „2“ reiškė „Zen 2“, „3“ – „Zen 3“, o „4“ – „Zen4“. Todėl numatoma „Zen 5“ architektūra, logiškai turėtų priimti nomenklatūrą „Ryzen 8050“.

Antroji prezentacijoje minima „tiesa“ rodo, kad AMD į savo produktus įtraukia senesnes architektūras. Šis teiginys pagrindžiamas parodant „AMD Ryzen 7000“ produktų pavadinimą, kuriame aiškiai nurodyta, kad naudojama „Zen 2“ architektūra.

Vėliau AMD pristatė „Mendocino“ seriją, skirtą biudžetiniam lengvų nešiojamųjų kompiuterių segmentui. Šie procesoriai buvo sukonstruoti naudojant „Zen 2“ architektūrą, suderintą su RDNA2 grafika. Į 7000 seriją integruotas „Ryzen 5 7520U“ buvo specialiai skirtas šiai rinkodaros kampanijai.

Toliau „Intel“ teigia, kad pasikliaujant „Zen 2“ gali nepavykti užtikrinti tokio pat lygio patirties ir našumo kaip naujesnės architektūros. Šiam teiginiui pagrįsti skaidrėse pateikiami tiesioginiai procesorių palyginimai, ypač daug dėmesio skiriant žemos klasės mobiliųjų įrenginių segmentui. Pavyzdžiui, palyginime kaip iliustracinis pavyzdys pateikiamas „Core i5-1335U“.

Visiems aišku, kad „AMD Ryzen 7000“ pavadinimų schema yra mažų mažiausiai paini. Vis dėlto, skirtingai nei „Intel“ serijoje, AMD mobiliųjų įrenginių pavadinimų schema bent jau tiesiogiai patvirtina mikroarchitektūrą. Verta pabrėžti, kad „Intel“ 14-osios kartos „Core“ serija remiasi atnaujinta „Raptor Lake“ serija. Be to, yra požymių, kad būsimoji „Core 100“ serija taip pat apims „Raptor Lake“ atnaujintą seriją, skirtą nešiojamiesiems kompiuteriams.

Visos skaidrės žemiau:

Categories: Hardware / Geležis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.