„DigiTimes“ cituoja pramonės atstovus, kurie teigia, kad NVIDIA ir „MediaTek“ sudarė susitarimą dėl mobiliųjų mikroschemų rinkinių su „GeForce“ grafikos procesoriais kūrimo jau kitais metais. Tokie lustai bus skirti „Windows on ARM“ įrenginiams.

Šiuo metu „MediaTek“ gamina mikroschemų rinkinius, kurie naudojami pradinio lygio „Chromebook“ kompiuteriuose, ir užima apie 20 % šios rinkos. Didelės spartos lustas su galingu NVIDIA grafikos procesoriumi leis „MediaTek“ įsitvirtinti aukštos klasės nešiojamųjų kompiuterių segmente.

NVIDIA turi savo ARM pagrindu sukurtus dizainus, „Nintendo Switch“ varomas su „Tegra“ lusto, nors šiuo metu jis yra senas. Taip pat yra „Nvidia Shield“, bet ir čia naudojamas senas dizainas. Bendrovė taip pat gamina ARM plokštes su „GeForce“ grafikos procesoriais, tačiau jos daugiausia skirtos mašinų mokymosi užduotims. Kažkas panašaus į „Jetson Orin NX“, kuris turi 1 024 branduolių „Ampere“ grafikos procesorių su 32 „Tensor“ branduoliais, taip pat 8 branduolių „Cortex-A78AE“ procesoriumi ir 16 GB RAM, o TDP yra 10-25 W.

„GeForce“ grafikos procesorius padidins „MediaTek“ lustų, kuriuose šiuo metu naudojamos ARM GPU dizainai, žaidimų galimybes. Juose taip pat bus įdiegtos pirmaujančios NVIDIA dirbtinio intelekto galimybės. Tai gali tapti įdomiu iššūkiu „Apple“ M serijos pagrindu sukurtiems nešiojamiesiems kompiuteriams.

Dabar neaišku, ar šie „MediaTek“ ir NVIDIA lustai bus skirti tik „Windows“ nešiojamiesiems kompiuteriams, ar jie turės ir išmaniesiems telefonams skirtą mažos galios versiją. Tačiau galima lažintis, kad „Samsung“ ir AMD atidžiai stebi šį bendradarbiavimą.

Categories: Hardware / Geležis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.