ComputerBase“ išsamiai panagrinėjo AMD RDNA3 ir NVIDIA „Ada Lovelace“ architektūrų dažnius. Naujos kartos architektūros gali nesunkiai pasiekti 3 GHz, tačiau toks dažnis bus matomas ne visada.

Vokiečių apžvalgininkai grįžta prie kai kurių senų teiginių, kad RDNA3 architektūra gali pasiekti gerokai daugiau nei 3 GHz. Pasirodo, kai kurie iš tų teiginių vis dėlto galėjo būti teisingi, tik jie netaikytini žaidimų apkrovoms.

„ComputerBase“ išbandė RX 7900 XTX ir RTX 4080 vaizdo plokštes „Blender“ teste. „Sapphire Radeon RX 7900 XTX“ vaizdo plokštės taktinis dažnis šiame teste tikrai nustebino – vidutiniškai 3455 MHz. Teigiama, kad dažnis buvo pakilęs net iki 3548 MHz, tačiau vaizdo plokštė tada nebuvo visiškai stabili.

Toks dažnis buvo pasiektas naudojant 374 W energijos, o „Sapphire Radeon RX 7900 XTX“ energijos suvartojimo limitas yra 500 W. Tai reiškia, kad vaizdo plokštė neatsirėmė į galios limitą. Užfiksuotas dažnis yra 13 % didesnis nei referencinio modelio, tačiau tuo pat metu suvartojama 21 % daugiau energijos. Toks grafikos procesoriaus dažnis taip pat yra 24 % didesnis nei RX 6900 XT.

Tačiau žaidimuose dažnis yra gerokai mažesnis. Referencinės RX 7900 XTX vidutinis dažnis žaidimuose yra 2554 MHz, o smarkiai optimizuota ir paspartintas „Sapphire Nitro“ modelis gali pasiekti vidutiniškai 2832 MHz. „ComputerBase“ mini, kad kai kuriose pasirinktinėse bandymų scenose dažnis iš tikrųjų gali siekti net 3155 MHz, bet tai daugiau išimtis.

Categories: Hardware / Geležis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.