Pranešama, kad būsimasis „Navi 31“ grafikos procesorius turi 350 mm² ploto grafikos lustą, t. y. gerokai mažesnį, nei buvo kalbama praėjusiais metais. Pasak Greymon55, AMD „Navi 31“ GCD (Graphics Complex Die) yra tik 350 mm² dydžio. Tai gan nedidelis lustas, palyginti su esamu „Navi 21“ grafikos procesoriumi (520 mm²), tačiau naujos kartos AMD RDNA3 architektūros dizainas nėra toks paprastas, kad jį būtų galima tiesiog lyginti su dabartine karta.

Makete pateikiama, kaip galėtų atrodyti visas „Navi 31“ paketas palyginus su esamu „Navi 21“ grafikos procesoriumi. Atkreipkite dėmesį, galutinis „Navi 31“ paketo dydis dar nėra žinomas.

 

AMD RDNA3 architektūra turėtų pasižymėti pažangia pakavimo technologija su tarpusavyje sujungtais GCD (Graphics Complex Die) ir MCD (Memory Complex Die) lustais. Teigiama, kad „Navi 31“ turės vieną GCD ir iki šešių MCD. Naujoviška GCD+MCD konstrukcija bus naudojama „Navi 31“ ir „Navi 32“ grafikos procesoriuose, o „Navi 33“ bus monolitinis. Numatoma, kad GCD dydis yra 350 mm², o šešių GCD dydis – po 40 mm², taigi visas dizainas gali būti 590 mm² dydžio, t. y. beveik tokio pat dydžio kaip ir NVIDIA AD102 grafikos procesorius (~600 mm²).

Kaip nurodė 3DCenter.org, AMD „Navi 21“ lustas be „Infinity Cache“ ir atminties valdiklių (dalykai, kurie turėtų atsidurti MCD), būtų 375 mm² dydžio, taigi vis dar didesnis už gandų nurodytą „Navi 31“ dydį.

Tačiau yra priežastis, kodėl Navi 31 GCD yra santykinai mažesnis. Kaip pastebėjo @Kepler_L2, analizavęs AMD RDNA3 „Linux“ atnaujinimus, naujoji architektūra pašalins kai kuriuos nereikalingus grafikos kompleksus iš RDNA3 lusto: XGMI, Global Data Share (GDS), Legacy Geometry Pipeline ir Legacy Scan Converter. Šie dalykai kartu su pažangesne litografija gali paaiškinti „Navi 31“ GCD dydį.

Categories: Hardware / Geležis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.