Europos išmaniųjų telefonų rinka patyrė blogiausią pirmąjį ketvirtį per beveik dešimtmetį, o „Counterpoint Research“ analitikai įspėja, kad padėtis dar labiau pablogės, kol pagerės. Palyginti su pirmaisiais trimis praėjusių metų mėnesiais, rinka smuko 12 %. Buvo parduota tik 49 mln. išmaniųjų telefonų, o tai buvo blogiausias pirmasis ketvirtis nuo 2013 m. Tik vienas iš penkių populiariausių prekės ženklų patyrė augimą – „Realme“ padvigubino savo rinkos dalį.

Samsung ir toliau išlieka geriausiu išmaniųjų telefonų gamintoju Senajame žemyne. Tačiau, palyginti su praėjusių metų pirmuoju ketvirčiu, pardavimai vis dar yra 16 % mažesni. Nors „Apple“ rinkos dalis per metus ir pakilo vienu procentu, tačiau pardavimai sumažėjo 6 %.

Nuosmukį lėmė keli veiksniai – vis dar trūksta komponentų, o tai dar labiau apsunkina su COVID-19 susiję Kinijos blokavimai, taip pat didėja infliacija ir karas Ukrainoje. Karas daro poveikį rinkai keliais būdais. Pirma, „Samsung“ ir „Apple“ pasitraukė iš Rusijos tai sudarė maždaug 6 proc. visų Europoje parduodamų išmaniųjų telefonų. Abi bendrovės pasitraukė baigiantis pirmam ketvirčiui, todėl visas poveikis bus juntamas antrąjį ketvirtį, dėl to telefonų pardavimai gali dar pablogėti

Categories: Telefonai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *