„AMD Ryzen 7000“ procesorių šeimą nešiojamiems kompiuteriams sudarys dvi mobiliosios serijos: „Dragon Range“, skirta didelio našumo nešiojamiesiems kompiuteriams, ir „Phoenix“, skirta ploniems ir lengviems modeliams. Tikimasi, kad pastarojoje bus naudojama RDNA3 grafikos architektūra kartu su „Zen 4“ branduoliais.

„Phoenix“ APU veiks 35-45 W diapazone, o tai tikriausiai reiškia „Ryzen 7000HS“ ir 7000H serijas. Šis TDP reitingas yra skirtas ne tik grafikai, bet ir „Zen 4“ branduoliams bei kitiems APU komponentams. „Greymon“ teigia, kad vien integruota RDNA3 grafika galėtų pasiūlyti RTX 3060M 60 W (anksčiau vadinta „Max-Q“) spartą. Tai būtų didelis spartos šuolis integruotos grafikos pasaulyje.

Reikėtų atkreipti dėmesį, kad 60 W RTX 3060 versija nėra labai populiari, tačiau ją galima rasti tokiuose nešiojamuosiuose kompiuteriuose kaip 2021 m. „ASUS ROG Zephyrus G14“, ir net ten ji palaiko „Dynamic Boost“ (+20 W). RTX 3060M su 60 W TDP blogiausiu atveju yra 30 % lėtesnė už visiškai atrakintą variantą, tad jei integruota grafika galėtų pasiekti šį spartos lygį tai būtų tikrai įspūdinga.

Dabar „AMD Ryzen“ integruota RDNA grafika turi 2,4 GHz dažnį. „AMD Phoenix“ naudos 5 nm technologinį procesą ir tolesnes optimizacijas, dėl kurių iGPU dažnis potencialiai gali būti dar didesnis. Tad AMD gal nebūtinai reikės labai padidinti „Stream“ procesorių kiekį, jei pavyks nemažai pakelti grafikos procesoriaus dažnį.

Categories: Hardware / Geležis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *