Vokietijos vyriausybės lobistai ES reikalauja, kad išmaniųjų telefonų gamintojai visiems savo telefonams suteiktų bent 7 metų saugumo atnaujinimus ir atsargines dalis tam pačiam laikotarpiui. Bent jau taip teigia Vokietijos technologijų naujienų svetainė „Heise Online“.

Šiuo metu „Android“ telefonai geriausiu atveju gauna trejų metų saugos atnaujinimus, jei turite aukščiausios klasės išmanųjį telefoną. Kai kurie „Samsung“ flagmanai atnaujinimus gauna keturis metus, tačiau didžioji dauguma „Android“ įrenginių atnaujinimais gali džiaugtis tik du metus. Šiuo atžvilgiu „Apple“ telefonai yra geresni, nes jie siūlo visišką programinės įrangos palaikymą maždaug penkerius ar šešerius metus. Atminkite, kad tai yra saugos pataisos, apie kurias mes kalbame, o ne visaverčiai operacinės sistemos atnaujinimai su naujomis funkcijomis ir pan.

Galima teigti, kad 7 metų atsarginių dalių tiekimo laikotarpis turėtų didesnį poveikį, nes sumažėtų elektronikos atliekų, ir tai tikriausiai yra pagrindinis pasiūlyto įstatymo projekto motyvas. Be to, jau yra vienas pasiūlymas dėl penkerių metų laikotarpio, kuris yra svarstomas, tačiau, žinoma, išmaniųjų telefonų gamintojai su juo nesutinka. Jie nori, kad privalomas atsarginių dalių tiekimo minimumas būtų tik treji metai.

Categories: Telefonai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *