TSMC jau kuris laikas gamina 7 nm ir pažangesnius lustus. „Intel“ dar daugiausiai gamina 14 nm procesorius, bet 10 nm litografija po truputį įsibėgėja. Nepaisant skirtingų pavadinimų tarp TSMC 7 nm ir „Intel“ 10 nm litografijų iš tiesų jos yra panašaus pažangumo.

Technologiškai TSMC 7 nm litografija yra gan panaši į „Intel“ 10 nm techprocesą, taip mano patys „Intel“. Dėl to šie pavadinimai visus klaidina. Iš pavadinimo atrodo, kad „Intel“ 10 nm yra daug prastesnė litografija už TSMC 7 nm gamybos metodą. Sklinda gandai, kad dėl to „Intel“ vadovybė įspėjo gamybos grupę apie planus pakeisti litografijų pavadinimus, kad jie atitiktų industrijos standartą. Kada tai galėtų atsitikti yra visiškai neaišku. Pervadinimo galėtų sulaukti 10 nm ir naujesnės litografijos.

Visai neseniai „Intel“ pranešė, kad jų pirmasis 7 nm procesorius debiutuos 2023 metais. Gali nutikti ir taip, kad būsima 7 nm litografija turės mažesnį skaitmenį nei planuota iki šiol.

„Intel“ darbuotojas, Chelsea Hughes, prieš kelias dienas pareiškė: „Visiems gerai žinoma, kad industrijoje yra nepastovumas ir painiava su nanometrų nomenklatūra ir tai neatspindi naujausių inovacijų tranzistorių lygiu.“

Categories: Hardware / Geležis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *