„Intel“ turi tikrai didelių galvos skausmų dėl „Zen 3“ procesorių ir prieš juos ruošiasi kovoti siūlydami labai didelį boost dažnį. Tai turėtų padėti žaidimuose, bet daugiagijose užduotyse „Rocket Lake“ su maksimaliai 8 branduoliais sunkiai galės kovoti su 16 branduolių procesoriais.

Nutekintas „Cinebench R20“ vienos gijos rezultatas rodo, kad „Rocket Lake“ surenka 655 taškus, o „Ryzen 9 5950X“ tame pačiame teste surenka 649 taškus. „Rocket Lake“ procesoriui surinkti tiek taškų leido net 5,5 GHz siekiantis vienos gijos dažnis. Tuo tarpu R9 5950X turi 4,9 GHz vienos gijos maksimalų dažnį. Nors „Cinebench“ testai ir neatspindi spartos žaidimuose, bet stipri viena gija visada leidžia gerai pasirodyti žaidimuose, kur didelis branduolių kiekis ne visada padeda. Tad su „Rocket Lake“ „Intel“ turėtų atgauti greičiausio žaidimų procesoriaus karūną.

Bet yra vienas „bet“. Norint pasiekti tokį didelį dažnį stipriai išaugs energijos sąnaudos. Seniau yra buvę gandų, kad „Rocket Lake“ naudos dar daugiau energijos nei esami „Comet Lake“ procesoriai. Priminsime, kad „Rocket Lake“ gaus atnaujintą „Cypress Cove“ branduolį, bet bus vis dar gaminami naudojant 14 nm litografiją. „Rocket Lake“ procesorių išleidimas suplanuotas 2021 metų pavasarį.

Categories: Hardware / Geležis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *