Visai nestebina, kad pranešus apie „Ryzen 5000“ serijos procesorius pasipylė labai daug gandų apie būsimus „Intel“ procesorius, jei tiksliau, apie „Rocket Lake-S“. „Intel“ šių procesorių išleidimą nukėlė į 2021 metų kovo mėnesį, tad iki tol turės prieš AMD kovoti su esamais ginklais.

Teigiama, kad „Rocket Lake-S“ procesoriai siūlys daugiau AVX512 spartos, bet ir kais labai stipriai. Padidinti branduoliai turės 48 KB L1 lygio ir 512 KB L2 lygio spartinančios atminties. Palyginimui, esami „Comet Lake-S“ procesoriai turi 32 KB L1 ir 256 KB L2 lygio spartinančios atminties. Būtent spartinančiosios atminties padidinimas turi padidinti spartą, daug papildomos spartos per taktą tikimasi ir žaidimuose, bet tikslių skaičių kol kas neturime.

Jau iš seniau žinome, kad „Rocket Lake-S“ daugiausiai turės 8 branduolius. „Intel“ planuoja 8 branduolius duoti tiek i9, tiek i7 serijos procesoriams, juos skirs tik dažnis. Spekuliuojama, kad i9 procesoriai turės net 5,5 GHz turbo dažnį, o i7 procesoriai tenkinsis 5,0-5,2 GHz turbo dažniu. Toks dažnis skamba tikrai įspūdingai, bet pažiūrėsime ar jis tikrai toks. „Core“ i9 turėtų kovoti prieš „Ryzen 7 5800X“ ir kainuoti panašiai, o i7 procesorius varžysis su dar neišleistu „Ryzen 7 5700X“

Categories: Hardware / Geležis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *