„Intel“ oficialiai atskleidė „Thunderbolt 4“ standartą, kuris bus suderinamas tiek su USB4, tiek su „Thunderbolt 3“. Taip pat pranešta apie universalius kabelius, kurių ilgis gali būti iki dviejų metrų. „Thunderbolt 4“ padidina minimalius standarto reikalavimus, reikalaujama 32 Gb / s duomenų pralaidumo ir kompiuterio įkrovimo bent per vieną prievadą. „Thunderbolt 4“ yra sukurtas taip, kad būtų užtikrintas visas USB4 greitis, todėl reikalingas sistemos ir priedų bei kabelių sertifikatas, kad būtų užtikrinta, jog laikomasi „Intel“ standartų. USB4 reikalauja mažiausiai 20 Gb / s greičio, tuo tarpu „Thunderbolt 4“ reikalauja 40 Gb / s greičio. Su vienu USB-C prievadu, „Intel“ palaikys iki dviejų 4K ekranų.

„Thunderbolt 4“ technologiją pirmą kartą bus galima išbandyti su „Tiger Lake“ procesoriais. Vėliau šiais metais „Intel“ planuoja išleisti savo „JHL8540“ ir „JHL8340“ valdiklius, o jų „JHL8440“ įrenginio valdiklis įgalina „Thunderbolt 4“ palaikymą tiek staliniuose kompiuteriuose, tiek jų prieduose.

Ateityje „Intel“ planuoja sudaryti galimybes sukurti ilgesnius su „Thunderbolt“ suderinamus kabelius, praplečiant standarto pasiekiamumą per įmonės naujai nustatytą 2 metrų ribą ir pasiūlyti kabelius tarp 5–50 metrų. Kol kas „Intel“ nepateikė jokios datos kada išvysime ilgesnius nei 2 metrų „Thunderbolt 4“ kabelius.

Categories: Hardware / Geležis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *