Fraunhofer HHI“ oficialiai atskleidė H.266 / VVC (Versatile Video Codec), H.265 / HVEC įpėdinį. Šis naujas vaizdo įrašų kodekas buvo sukurtas „Fraunhofer HHI“ bendradarbiaujant su tokiomis kompanijomis kaip „Apple“, „Ericsson“, „Intel“, „Huawei“, „Microsoft“, „Qualcomm“ ir „Sony“.

Su H.266 / VVC naudotojai galės pasiekti aukštos kokybės 4K ir 8K turinį su HDR išnaudojant mažiau duomenų. VVC leis vaizdo transliavimo paslaugoms teikti aukštesnės kokybės vaizdo srautus mažesniu bitų greičiu (bitrate) ir aukštesne kokybe. H.266 žada turėti didžiulį poveikį vaizdo įrašų glaudinimo pasauliui. Tiesa, yra neaišku kada šis naujas standartas paplis plačiai.

Nors H.266 žada daug, tačiau reikia atsiminti, kad jis nebus plačiai naudojamas tol, kol moderniausia elektronika nepalaikys standarto. Šį rudenį „Fraunhofer“ išleis savo pirmąjį programinės įrangos kodavimo įrenginį / dekoderį, skirtą H.266 / VVC. Šiuo metu jau yra kuriami lustai, kurie H.266 palaikys techniniu lygiu.

H.265 / HVEC buvo ratifikuotas dar 2013 m. pradžioje, o platus palaikymas šiam standartui atsirado visai neseniai. „iOS“ HVEC palaikymą įgijo 2017 m., tais pačiais metais, kai „Microsoft“ pasiūlė nemokamą HVEC programą „Windows 10“. Atsižvelgiant į tai, gali prireikti kelių metų, kol H.266 plačiai pasklis.

Perpus sumažintas vaizdo failų spartos poreikis yra didelis žygdarbis, todėl H.266 yra svarbi naujovė debesijos verslui. Naudojant H.266, reikia mažiau atminties aukštos kokybės vaizdo įrašams archyvuoti, o norint srautinį vaizdo įrašą žiūrėti žiūrovams, reikia mažiau duomenų pralaidumo. Tai yra didelis dalykas transliavimo paslaugoms, tokioms kaip „Netflix“ ir jos konkurentams, taip pat talpinantiems beprotiško dydžio vaizdo bibliotekas, tokiems kaip „YouTube“. Kadangi interneto infrastruktūros atnaujinimas vyksta lėtai, tokios naujovės kaip H.266 bus būtinos, nes vaizdo transliacijos paklausa ir toliau didėja. Vienintelis klausimas – kiek laiko užtruks aparatinė ir programinė įranga?

Categories: Programinė įranga

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *