Prieš 15 metų „Apple“ perėjo nuo „PowerPC“ procesorių naudojimo savo kompiuteriuose prie „Intel“ procesorių, o dabar mes esame kito tokio perėjimo pradžios taške. Bendrovė planuoja vietoj „Intel“ silicio naudoti nuosavus, pagal užsakymą sukurtus lustus, pagrįstus ARM architektūra.

 „Apple“ internetiniame WWDC renginyje pranešė, kad pirmieji „Mac“ kompiuteriai su „Apple“ ARM procesoriais bus pristatyti iki metų pabaigos. Tuo tarpu įmonė dabar yra užsiėmusi kurdama savo programas, kad jos puikiai veiktų naujoje platformoje. Tą patį reikia padaryti ir trečiųjų šalių kūrėjams, todėl šiam tikslui paleidžiama „Quick Start“ programa. Tai suteiks prieigą prie dokumentacijos, forumų palaikymo, taip pat „macOS Big Sur“ ir „Xcode 12“ beta versijų, taip pat ribotą naudojimąsi kūrėjų perėjimo rinkiniu (DTK), kurį sudaro „Mac mini“, kuriame veikia „Apple A12Z Bionic SoC“, suporuotas su 16 GB RAM ir 512 GB SSD. Ši programa prieinama jau dabar ir kainuoja 500 USD.

„Apple“ žino, kad ne visos trečiųjų šalių programos bus perrašomos ARM platformai, todėl ji teikia atsarginį sprendimą „Rosetta 2“ pavidalu, kuris leis paleisti esamas „Mac“ programas, kurios nebuvo atnaujintos. Kadangi „Mac“ kompiuteriai pereina į ARM platformą, kūrėjai galės padaryti „iPhone“ ir „iPad“ programas prieinamas „Mac“ kompiuteriams be jokių pakeitimų, o naudotojai jas gaus naudodamiesi „Mac App Store“.

„Apple Mac“ kompiuteriams skirtas sisteminis lustas suteiks jiems „didžiausią energetinį efektyvumą industrijoje ir didesnio našumo grafikos procesorių“, o „Neural Engine“ padės kūrėjams dar labiau naudotis mašinų mokymusi. Šis žingsnis taip pat sukurs bendrą visų „Apple“ produktų architektūrą, todėl kūrėjams teoriškai bus lengviau rašyti ir optimizuoti programinę įrangą visai ekosistemai.

„macOS Big Sur“ operacinė sistema, taip pat atskleista šiandien, jau turi integruotas technologijas, palengvinančias šį perėjimą. Tai bus operacinės sistemos versija, kuri suderinama su pirmaisiais ARM pagrindu sukurtais „Mac“ kompiuteriais. „Apple“ tikisi, kad perėjimas nuo „Intel“ prie naujų ARM pagrindu sukurtų dizainų užtruks maždaug dvejus metus. Tuo tarpu bendrovė išleis dar keletą „Intel“ pagrindu sukurtų „Mac“ kompiuterių ir sako, kad ilgą laiką palaikys „Intel“ pagrindu sukurtus „Mac“ kompiuterius.

Categories: Hardware / Geležis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *