Dabar labai lengva pasimesti tarp kodinių procesorių pavadinimų, todėl priminsime, kad „Renoir“ yra „Zen 2“ architektūros procesoriai su integruota grafika. Šie procesoriai jau debiutavo nešiojamuose kompiuteriuose ir netolimoje ateityje juos bus galima nusipirkti komplektuojant stalinį kompiuterį. Kaip žinote, AMD taip pat greitai išleis B550 pagrindines plokštes, o „Biostar“ vieno iš produkto aprašymo tinklapyje pateikia labai įdomios informacijos.

AM4 B550 pagrindinės plokštės palaikys tik „Zen 2“ architektūros procesorius: „Mattise“ (Ryzen 3000) ir „Renoir“ (Ryzen 4000G). Senesni „Zen 1“ (Ryzen 1000/2000) procesoriai nebus palaikomi. Pagrindinės plokštės aprašyme matome, pirminė PCIe x16 jungtis visas 16 linijų galės gauti tik iš „Matisse“ procesorių. Jei bus įdėtas procesorius su integruota grafika tai vaizdo plokštė turės tik x8 pralaidumą. Žemiau taip pat parašyta, kad PCIe 4.0 technologija veiks tik su „Matisse“ procesoriais, tai turėtų reikšti, kad „Renoir“ palaiko tik PCIe 3.0.

Jei tai iš tikrųjų tiesa, tai gali būti nemažai problemų, su „Renoir“ procesoriais komplektuojant galingas vaizdo plokštes. Dėl x8 linijų vaizdo plokštė nepraras daug spartos, bet praradimai tikrai bus. AMD kol kas šios situacijos nekomentuoja.

Categories: Hardware / Geležis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *