Pasklido gandai apie „nVidia“ planus. Sakoma, kad „nVidia“ visgi ruošiasi išleisti RTX 2080 Ti Super vaizdo plokštę, o tai turi įvykti 2020 metų pirmame ketvirtyje. Nauja vaizdo plokštė turėtų gauti pilnai įgalintą TU102 grafikos procesorių, o jame yra 4608 CUDA branduoliai. Palyginimui, RTX 2080Ti  turi 4352 CUDA branduolius, tad skirtumas nebūtų labai didelis. „Super“ variantas dar galėtų gauti spartesnę GDDR6 atmintį, jos dažnis nuo 14 GHz galėtų pakilti iki 16 GHz. Kol kas atminties kiekis yra nežinomas, „nVidia“ gali palikti 352 bit atminties valdiklį ir 11 GB atminties buferį, arba duoti 384 bit atminties valdiklį ir 12 GB atminties. RTX 2080 Ti Super kaina turėtų būti ta pati kaip RTX 2080 Ti. Jei „nVidia“ tikrai išleis RTX 2080 Ti Super dar nežinome kas nutiks su esamu flagmanu. Labai tikėtina, kad senesnė vaizdo plokštė tiesiog dings iš prekybos.

Visa kalba apie naują „nVidia“ flagmaną yra dėl to, kad „Ampere“ architektūra yra atidedama. Bent jau taip tvirtina gandai. „Ampere“ grafikos procesorių išleidimas gali būti nukeltas į 2020 metų galą, o gal net į 2021 metus. Tvirtinama, kad „nVidia“ netgi teko atšaukti GA101 lustą. Suprantama priežastys nežinomos.

Dabar nėra oficialios informacijos kas bus „nVidia“ gamybos partneris: „Samsung“ ar TSMC, bet visi daugiau linksta į „Samsung“ pusę. Galimai „Samsung“ dar nesiseka įvaldyti 7 nm gamybos metodo, todėl „nVidia“ negali pasiūlyti „Ampere“ vaizdo plokščių. Gali nutikti ir taip, kad „nVidia“ iš karto ims naudoti 5 nm litografiją.

Categories: Hardware / Geležis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *