Galime būti tikri, kad AMD dirba prie „Zen 2“ architektūros APU procesorių, kurių kodinis pavadinimas yra „Renoir“. Kol kas AMD šių procesorių nedetalizuoja, bet internete pasklido sąrašas su būsimais „Ryzen 4000“ APU procesoriais. Naujieji procesoriai pasižymės ne tik nauja branduolių architektūra, grafika turi būti atnaujinta nuo „Vega“ iki „Navi“.

Naujiems APU procesoriams reikės naujo lizdo nešiojamuose kompiuteriuose, staliniuose kompiuteriuose procesoriai veiks esamose AM4 pagrindinėse plokštėse. Kadangi nešiojamiems kompiuteriams reikės naujo FP6 lizdo, tai su juo gausime ir kur kas didesnį jungčių pasirinkimą.

Pateiktas „Ryzen“ APU procesorių sąrašas palieka daug nežinomųjų. Vis dar nežinome kiek branduolių gaus procesoriai. Kai kurie mano, kad matomas skaitmuo prie „B“ raidės reiškia branduolių kiekį. Pvz., B12 reikštų 12 branduolių, o B10 – 10 branduolių ir t.t. Būtų keista, jei AMD nešiojamuose kompiuteriuose naudotų du branduolių lustus norėdama pasiekti 12 branduolių, nes čia energetinis efektyvumas yra svarbiausia. Jei tokia branduolių skaičiavimo logika pasitvirtintų, tai AMD taip pat pasiūlytų ir dešimties branduolių procesorius, o tokios konfigūracijos procesorių dar nesame matę.

Palyginimui, „Intel“ galingiausias procesorius nešiojamiems kompiuteriams turi 8 branduolius, tad AMD pasiūlys 12 branduolių pranašumas būtų jų pusėje daugiagijose užduotyse.

AMD nėra pateikę datos, kada sulauksime „Zen 2“ APU procesorių.

 

Categories: Hardware / Geležis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *