Krintančios atminties kainos džiugino visus vartotojus perkančius DRAM ar NAND produktus. Panašu, kad labai greitai kainos patrauks priešinga kryptimi. Kol kas kalbama tik apie 10-15 % DRAM ar NAND atminties brangimą, bet ateitis nieko gero irgi nežada. Vien per praėjusią savaitę DRAM lustų kainos pašoko 15 %. Rinkoje jaučiamas ir NAND atminties trūkumas. Tad dabar žinia paprasta, jei ilgai galvojote apie didesnį SSD diską ar naują DDR atmintį tai paskubėkite pirkti, kol kainos parduotuvėse dar nepasikeitė.

Šis atminties kainų kilimas yra iššauktas prekybos karo tarp Pietų Korėjos ir Japonijos. Japonija Pietų Korėjai nebetiekia tam tikrų chemikalų, kurie yra būtini lustų gamyboje. Kaip žinome, Pietų Korėjoje yra „Samsung“ ir „SK Hynix“ gamyklos. Jos pagamina apie 75 % DRAM ir 40 % NAND tipo atminties globaliai. Nenuostabu, kad šioms gamykloms neveikiant pilnu pajėgumu atminties kainos kyla. Jei situacija nepasitaisys tai prognozuojamas precedento neturintis kainų kilimas.

Konfliktas tarp Pietų Korėjos ir Japonijos prasidėjo po to, kai Pietų Korėjos teismas kiekvienam pietų korėjiečiui išgyvinusiam iki šiol ir buvusiam paimtam į Antro Pasaulinio Karo Japonijos darbo stovyklas priteisė 89 000 USD kompensaciją iš Japonijos.

Categories: Hardware / Geležis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *