AMD „Zen 2“ architektūra yra visai kitokia nei „Zen“ ir „Zen+“ tad mes nekantriai laukiame naujų procesorių. AMD praneša, kad procesoriuose atnaujino spartinančiąją atmintį, L3 lygio atmintis padvigubinta. AMD šią atmintį netgi vadina „GameCache“, nes ji pageriną spartą žaidimuose.

AMD skaidrėje pavaizduoja kaip ši padidinta L3 lygio atmintis padidina spartą žaidimuose daugiau nei nuo 2666 DDR4 atminties perėjus prie 3600 MHz atminties. Jau seniai ne paslaptis, kad su greitesne DDR4 atmintimi „Ryzen“ procesoriai turi daugiau spartos žaidimuose. „Zen 2“ architektūra šią problemą sprendžia vien padidinant L3 atmintį.

„Zen 2“ procesoriai taip pat gaus ir atnaujintą atminties valdiklį. Jei seniau „Ryzen“ procesoriams 3200 atmintis buvo geras pasirinkimas, nes kainuodavo ne daug ir visi procesoriai sugebėdavo veikti su tokia atmintimi, tai dabar AMD „Ryzen 3000“ procesoriams rekomenduoja 3600 MHz CL16 atmintį. Tai turi suteikti optimalią spartą, o ir atmintis dar nekainuos labai brangiai.

Su „Zen 2“ procesoriais galėsime pasiekti ir didesnį nei 4000 MHz atminties dažnį, bet yra vienas bet. Norint didesnio nei 3733 MHz atminties dažnio reiks Infinity/DDR Fabric  santykį iš 1:1 pakeisti į 2:1. Tai lems, kad Infinity Fabric dažnis sumažės per pus lyginant su atmintimi, bet tai leis pasiekti daug didesnį atminties dažnį. AMD skaičiuoja, kad atminties posistemė veikia optimaliau naudojant 1:1 santykį ir 3733 MHZ atmintimi, nei su 2:1 santykiu ir 4400 MHz atmintimi. Kaip viskas veikia realiose užduotyse pamatysime šimte būsimų apžvalgų kai tik pasirodys „Ryzen 3000“ procesoriai.

Priminsime, „Ryzen 3000“ realus išleidimas bus liepos 7 dieną.

Categories: Hardware / Geležis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *