CES 2019 parodos metu laukėme informacijos apie būsimus „Ryzen“ procesorius ir pagaliau jos kažkiek gauname. Kol kas reikėtų pamiršti visus ankstesnius gandus ir geriau pažiūrėkime ką atskleidė AMD.

Savo pranešimo metu AMD atskleistos informacijos kiekis nėra labai didelis, bet kažką visgi sužinome. Trečios kartos „Ryzen“ procesoriai bus išleidžiamai 2019 metų viduryje, tai gali būti tiek antro ketvirčio pabaiga, tiek trečias šių metų ketvirtis. AMD demonstruotas „Ryzen“ procesorius dar tik inžinerinis pavyzdys, tad jo dažnis nebuvo atskleistas. Panašu, kad dažnis buvo tikrai nemažas, nes 8 branduolių procesorius savo pirmtaką „Ryzen 2700X“ lenkė kiek daugiau nei 15 %. Naujojo „Ryzen“ procesoriaus sparta buvo labai panaši į „Core i9-9900K“, kuris irgi turi 8 branduolius ir 16 gijų. „Ryzen procesorius „Cinebench R15“ teste surinko 2023 taškus, o i9-9900K 2042 taškus. Kas įdomu, kad abiem sistemoms esant identiškoms, „Ryzen“ sistemai reikėjo maždaug 130 W, o i9-9900K jau 180W atliekant „Cinebench“ testą. Reikia dar priminti, kad „Ryzen“ procesoriaus dažnis nėra galutinis, bent jau taip tikimasi.

Buvo paviešintos ir pačio procesoriaus lusto nuotraukos. Kaip ir buvo tikėtasi gauname branduolių lustą ir atskirą sisteminį lustą su atminties kontroleriu, PCIe kompleksu ir kitomis jungtimis. Seniau buvo prognozuota, kad AM4 platformoje galime išvysti ir 16 branduolių. Pademonstruotas procesorius turi tik vieną 8 branduolių lustą, bet nesunku pastebėti, kad norint dar vienas toks lustas lengvai tilptu kiek žemiau pirmojo. AMD nepasakė, ar šis pademonstruotas 8 branduolių procesorius yra flagmanas ir kiek maksimaliai branduolių jie yra pasiruošę pasiūlyti AM4 platformoje. Paskaičiuota, kad branduolių lustas yra viso labo ~80 mm2 ploto, o sisteminis lustas maždaug 122 mm2 ploto. Geriausia žinia, kad naujieji „Ryzen“ trečios kartos procesoriai bus suderinami su senesnėmis AM4 pagrindinėmis plokštėmis. Dar norisi paminėti, kad su naujais procesoriais gausime ir PCIe 4.0 palaikymą.

Categories: Hardware / Geležis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *