„Intel“ atskleidė nemažai detalių apie būsimą procesorių architektūrą, susipažinkime su „Sunny Cove“. Ši architektūra pagaliau išleis „Skylake“ į užtarnautą pensiją, nes nuo 6 kartos „Core“ procesorių vyksta tik maži pakeitimai pridedant daugiau branduolių, bet paliekant tokius pačius architektūrinius sprendimus. „Sunny Cove“ atrodo labai daug žadančiai, o „Intel“ teigia, kad tai bus šuolis į priekį palyginus su „Skylake“. Pirmieji „Sunny Cove“ procesoriai turi pasirodyti jau kitais metais, bet „Intel“ kol kas nutyli kokia bus litografija.

„Sunny Cove“ architektūra bus „gilesnė“ protingesnė ir greitesnė. Ji leis paralelei vykdyti daugiau operacijų, o taip pat turės sumažintą atsako laiko dėl naujų algoritmų. Dar gausime ir išaugusią spartinančiosios atminties kiekį. L1 spartinančioji atmintis išaugs 50 %, taip pat padidės ir L2 atminties kiekis. „Sunny Cove“ pasižymės ir specialiais algoritmais, kurie leis vykdyti tam tikras užduotis labai sparčiai. Pavyzdžiui kartografijoje, dėka vector AES ir SHA-NI. Taip pat stipriais išaugs duomenų pakavimo ir išpakavimo sparta. „Intel“ sako, kad pakeitimai padaryti „Sunny Cove“ didelę naudą duos paralelinėse užduotyse, o taip pat žaidimuose ir duomenų centrų aplikacijose. Su naujais procesoriais gausime didesnę sparta vienos gijos užduotyse, o būtent tai ir padės daugelyje žaidimų.

Dabartiniai „Intel“ planai yra „Sunny Cove“ architektūros procesorius išleisti 2019 metais. 2020 metais sulauksime „Willow Cove“ architektūros su spartinančiosios atminties dizaino pakeitimais, tranzistorių optimizacija ir daug saugumo pataisymų. „Golden Cove“ architektūra turėtų debiutuoti 2021 metais. „Atom“ lygos procesorių irgi laukia pokyčiai. 2019 metais turi pasirodyti „Tremon“ architektūra su geresne vienos gijos sparta, o taip pat geresniu energijos naudojimu. Dar vėliau sulauksime „Gracemont“ procesorių, jie vėl siūlys geresnę vienos gijos spartą, o taip pat turės didesnį dažnį.

Categories: Hardware / Geležis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *