Jei nors kiek sekate pasaulio naujienas tai tikrai girdėjote Trumpo skelbiamą prekybos karą Kinijai. Pagrindinis JAV ginklas yra muito mokesčiai, panašu jie palies ir kompiuterių komponentus. Į sąrašą patenka procesoriai, atmintys, stiprintuvai ir kiti elektronikos komponentai, jiems turėtų būti taikomas 25 % muito mokestis. Būtent tiek ar net daugiau turėtų pabrangti kompiuterių komponentai ar net visi kompiuteriai JAV. Šie mokesčiai įsigalios rugpjūčio 23 dieną.

Suprantama, kad ne visa kompiuterijos elektronika yra gaminama Kinijoje, bet ten gamybą vysto didelė dalis kompanijų. Pavyzdžiui „Intel“ ir „nVidia“ ten gamina montažines plokštes ir tada jas parsisiunčia į JAV, o tada galutinis produktas gali keliauti bet kur. Teoriškai, tai gali atsiliepti ir kompiuterių komponentų kainoms Europoje. Kas paneigs, kad verslininkai nesugalvos kokio preteksto pasididinti savo maržas pakilus kainoms JAV.

Tiesa, muito mokesčius apeiti nėra labai sunku. Komponentus persiuntus, pavyzdžiui, į Taivaną ar Korėją ir iš ten siunčiant į JAV jokie muitai taikomi nebūtų.

Categories: Įvairūs

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *