„Google“ vėl nemalonumai Europoje, nes vėl  paskirta milžiniška bauda. Europos Komisija nusprendė, kad „Google“ į „Android“ operacinę partneriams liepia įdiegti jų programėles, o tai neleidžia konkuruoti kitiems. Atskleista, kad jei partneris nesutinka to padaryti jis negali naudoti „Android“ operacinės sistemos. Dar teigiama, kad „Google“ mokėdavo išmaniųjų telefonų gamintojams, kad jie įdiegtų „Google“ paieškos programėlę. Europos Komisijai nepatiko ir tai, kad kiek pakeista ar patobulinta „Android“ versija pirma turi būti patvirtinta „Google“ ir tik tada leidžiama platinti tokią išskirtinio dizaino operacinę sistemą.

Tyrimas atskleidė, kad tik vienas procentas naudotojų eina parsisiųsti kito paieškos variklio ir dažniausiai naudoja tai kas yra įdiegta telefone. Kadangi „Google“ partneriams liepia įdiegti savo paieškos variklį, taip neva neleidžiama lygi konkurencija.

Europos Komisija „Google“ davė 90 dienų pakeisti situaciją arba grės papildomos baudos. Nereikia net spėti, kad „Google“ yra pasiruošusi apeliuoti šį sprendimą ir sako, kad „Android“ visiems leidžia pasirinkti daugiau, o ne mažiau.

Categories: Įvairūs

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *