Kripto valiutos visiškai sujaukė kompiuterijos pasaulį, ypač tai matėsi su vaizdo plokščių kainomis. Vienu metu vaizdo plokštės kainavo kone dvigubai nei turėtų. Vaizdo plokščių gamintojų aukso amžius buvo nuo 2017 metų galo iki 2018 metų pavasario, bet dabar svarstyklės vėl pradeda krypti paprastų pirkėjų naudai. Tam įtakos turi kritęs pelningumas kripto valiutų kasime, o taip pat įvairių vyriausybių veiksmai prieš kripto valiutas ir noras jas apmokestinti. Pasigirdo kalbų, kad kai kur kripto valiutų fermos netgi gali nebegauti pigios elektros, jiems kaina būtų padidinta. Kovojama ir prieš kripto valiutų keityklas, kuriose neretai vykdomos įvairiausios machinacijos ir apgaulės.

Skelbiama, kad Taivano vaizdo plokščių gamintojai („Asus“, „Gigabyte“, MSI ir TUL) mato drastišką paklausos sumažėjimą, bet kainas mažina tik palengva. Kripto valiutų bumo metu pelno marža su vaizdo plokštėmis išaugo net iki 40-50 %, dabar ji nukrito iki maždaug 20 %, bet tai dar labai toki iki lygio, kuris buvo 2017 metų pradžioje. Tada buvo tenkinamasi 8-10 % pelno marža. Tad matome, kad dabar gamintojai, bent dvigubai nori padidinti savo pelną iš oro.

Industrijos šaltiniai mano, kad 2018 metų antroje pusėje vaizdo plokštės daugiausiai bus pardavinėjamos žaidėjams. Dėl to, tie gamintojai, kurie turi mažesnį pasisekimą tarp jų vaizdo plokščių parduos kur kas mažiau. Čia, tikriausiai, turima omenyje AMD, nes visiems, aišku, kad žaidėjų rinką valdo „nVidia“.

Categories: Hardware / Geležis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *