„GlobalFoundries“ apie savo sekančią 7 nm litografiją kalba labai malonius dalykus. Pasak jų, su šiuo techprocesu iškepti procesoriai pasieks 5 GHz dažnį. Žinoma, tam turi būti paruošta ir pati architektūra, nes maksimalų dažnį nustato ne vien gamybos metodas, bet ir pačio procesoriaus galimybės.

Kita gera žinia apie 7 nm litografiją yra apie galimybę dar labiau sumažinti gaminamus lustus. Seniau buvo prognozuota, kad perėjus nuo 14 nm prie 7 nm litografijos lustus pavyks sumažinti per pus, bet pagal naujausius duomenis paaiškėjo, kad lustus pavyks sumažinti 2.7 karto. Jei tai tiesa, „Ryzen“ 8 branduolių modulis, galėtų sumažėti iki apie 80 mm ploto. Dabartiniai „Ryzen“ lustai yra 213 mm ploto. Žinoma, AMD nesiims vien mažinti lusto, o galimai pridės papildomų komponentų: daugiau branduolių ar atminties.

AMD procesorių pagamintų naudojant 7 nm litografiją turime sulaukti 2019 metais. Jie naudos ir patobulintą „Zen 2“ architektūrą, tad sparta išaugs ne vien tik nuo padidėjusio dažnio, bet ir architektūrinių patobulinimų.

Categories: Hardware / Geležis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *