Šiuo metu galime pamatyti puikų paklausos ir pasiūlos ekonomikos pavyzdį. Labai didelis poreikis vaizdo plokštėms nematytai iškėlė jų kainas. Dažnai mes, lietuviai, keikiame, kad didelės elektronikos kainos yra tik mūsų šalyje, bet šiuo metu vykstantis kainų kilimas pastebimas tiek Europoje, tiek už Atlanto. Tikriausiai nereikia nei sakyti, kad ši milžiniška vaizdo plokščių paklausa yra dėl kripto valiutų burbulo.

Greitai perbėgus pagrindinius Lietuvos pardavėjus matome, kad GTX 1060 3 GB galime rasti už panašiai 250 €. Vieną modelį turi „Skytech“ ir gan nemažą pasirinkimą už šią sumą siūlo „1a“. GTX 1060 6 GB versija nemažai kur kainuoja ir daugiau nei 400 €, tai protu nesuvokiama kaina. Pastebime, kad „1a“ vėl siūlo neblogą asortimentą ir GTX 1060 6 GB ten rasite už kiek daugiau nei 300 €. Su GTX 1070 situacija kiek geresnė, jei turėsime omenyje pastaruoju metu buvusias kainas. Tokią vaizdo plokštę dar galima rasti už kiek daugiau nei 500 €. Tiesa, nemažai modelių siūlomi už daugiau nei 600 €, tad tendencija aiški. Žiūrime kaip atrodo GTX 1080 kainos. Čia matome, kad pardavėjai nebijo siūlyti GTX 1080 (ne TI) ir už 800 €. Paieškojus, dar galime rasti padorių modelių už kiek daugiau nei 600, bet matome, kad jų atsargos nėra didelės. Pavyzdžiui „Skytech“ siūlo tik vieno modelio GTX 1080 ir turi tik 4 vnt. GTX 1080 Ti irgi kainuoja daug brangiau nei norėtume, padoresni modeliai prasideda nuo 850 €, o pasiūla irgi ribota.

Apie AMD vaizdo plokštes net nerašome, jų Lietuvos parduotuvėse sveikais kiekiais ir kainomis jau nematėme seniai.

Reikia pridurti, kad vaizdo plokščių bent už kiek padoresnes kainas nerasite net skelbimuose, jų paprasčiausiai ten nėra, arba siūloma kaina lenkia net parduotuvės.

Dabar tikrai sunku pasakyti ar šios kainos dar kils. Negalime patarti ir ką daryti jei galvojate apie žaidimų kompiuterį. Pirkti vaizdo plokštę dabar ar bandyti laukti.

Categories: Įvairūs

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *