Jau ne vieną kartą buvo rašyta, kad „Intel“ kažkokiu būdu ruošiasi naudoti AMD grafiką savo procesoriuose, tuo buvo sunku patikėti. Bet dabar tampa aišku kokio tipo bendradarbiavimas bus tarp šių dviejų kompanijų.

Taip, „Intel“ nori naudoti AMD grafikos technologijas, jei būti tikslesniems, tai yra „Vega“ architektūros lustas. Bet viskas yra paprasčiau nei galvota prieš tai. „Intel“ neintegruos AMD grafikos į savo lustą. „Intel“ procesorius ir AMD „Vega“ grafikos lustas bendraus EMIB technologijos pagalba. Tai leis abiem lustams informacija keistis su minimalia delsa ir išlaikyti didžiausią įmanomą spartą.

Visiems tikriausiai įdomu, ko „Intel“ siekia žengdami tokį žingsnį skolinantis konkurentų grafikos sprendimą. Panaudojus AMD „Vega“ lustą su HBM2 atmintimi apie 50 % sumažės vietos poreikis montažinėje plokštėje talpinant procesorių ir papildomą įprastą grafikos procesorių su GDDR5 atmintimi. Tai leis pasiūlyti dar kompaktiškesnius nešiojamus kompiuterius su pakankamai galinga diskrečia grafikos sistema. Pasak „Intel“, dabar ploniausi nešiojami kompiuteriai su „Core H“ procesoriais yra 26 mm storio, bet panaudojus „Vega“ grafiką ir 8 kartos „Core H“ procesorių storis galės sumažėti iki 11 mm.

Pranešama, kad pirmieji produktai iš bendradarbiavimo tarp „Intel“ ir AMD atsiras 2018 m. pirmame ketvirtyje.

Dabar aišku, kad „Intel“ „Kaby Lake G“ procesoriai bus poruojami su AMD grafika, kol kas žinoma tik apie du modelius. Jau dabar galime atskleisti ir tikėtinas panaudoto „Vega“ lusto specifikacijas

„Kaby Lake G“ – „Vega“ specifikacijos:

  • „Vega“ su 24 vykdomaisiais blokais ir 1536 stream procesoriais
  • Dažnis: 1000-1100 MHz (3.3 TFLOPs)
  • Žinomi kodiniai pavadinimai: „694C:C0“ ir „694E:C0“
  • 4GB HBM atminties. 694C versija 800 MHz, o 694E versija su 700 MHz dažniu
  • Visa „Kaby Lake G“ šeima turi 4 branduolius ir 8 gijas
  • Kol kas žinomi tik du modeliai su AMD grafika: „Intel Core i7-8705G“ ir „Intel Core i7-8809G“
  • Bazinis dažnis 3.1 GHz, boost dažnis iki 4.1 GHz

Categories: Hardware / Geležis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *