Pasirodė gan įdomios informacijos susijusios su AMD tolimesniais planais grafikos srityje. „TweakTown“ praneša, kad AMD nusprendė paankstinti „Navi“ architektūros išleidimą, todėl tokių vaizdo plokščių debiutas numatytas jau kitų metų trečiame ketvirtyje (liepa-rugsėjis). Nepaisant to, kad turėtume sulaukti per taktą išaugusios spartos, bet tai turėtų būti visiškai naujos epochos grafikos srityje pradžia.

„Navi“ architektūra bus sukurta pasitelkiant „Ryzen“ filosofiją. Tai kai mažesni lustai sujungiami specialių jungčių pagalba ir darbuojasi kaip vienas. Toks daugialustinis modulis (angl. multi-chip module, MCM) bus visiškas perversmas grafikos srityje. Apie panašias idėjas yra paskelbusi ir „nVidia“. Kol kas visiškai neaišku kokiu būdu bus sujungiami grafikos procesoriai, bet AMD „InfinityFabric“ jungtis atrodo geras kandidatas šiam darbui. „Navi“ grafikos procesoriai turėtų būti gaminami pasitelkiant 7 nm litografiją.

Kompanijas daugialustinis modulis vilioja dėl to, kad pagaminti kelis mažus sveikus lustus yra daug pigiau nei vieną didelį. Kaip matome, ši taktika puikiai pasiteisino su „Ryzen“. Dabar lieka tik vienas klausimas, kaip tokios vaizdo plokštės su keliais grafikos procesoriais susitvarkys su žaidimais?

Categories: Hardware / Geležis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *