Jei sekate užsienio spaudą tai per pastarąją savaitę tikrai pamatėte įvairios informacijos apie „RX Vega 64“ kainas. Trumpai tariant, jos nebuvo tokios kokias mums pateikė AMD. Po to išlindo informacija, kad AMD susitaria su mažmenininkais ir tik „RX Vega“ pirmoji partija buvo už rekomenduojamą kainą jiems sugrąžinus permoką.

Nežinia kiek galima tikėti nauja pasirodžiusia informacija iš „WCCFTech“, bet štai. Skelbiama, kad rekomenduojamos AMD „RX Vega“ kainos vis dar galioja, bet pateikiant „RX Vega“ vaizdo plokštes buvo susidurta su milžiniškomis logistikos problemomis. Natūralu, kad trūkumas sukėlė kainas. Be to, kaip žinoma, gamintojas negali priversti mažmenininko taikyti rekomenduojamos kainas, tai būtų nusižengimas įstatymams.

Kalbama, kad išleidimui buvo paruošta tūkstančiai „Radeon RX Vega 64“ vaizdo plokščių, bet dėl logistikos problemų tik maža dalis pasiekė pardavėjus. Žadama, kad šios plokštės prekybos vietas pasieks savaitės bėgyje.

Taip pat sakoma, kad AMD imsis permokos grąžinimo (angl. rebate) mažmenininkams, kad tik „RX Vega 64“ kainos būtų tokias kokias rekomenduoja AMD. Globaliai bus išsirinkta 10-20 pardavėjų ir jie bent teoriškai turės siūlyti „RX Vega“ vaizdo plokštes už rekomenduojamas kainas.

Manoma, kad natūraliai kainos prie rekomenduojamų priartės tik ketvirtame ketvirtyje, kai „Hynix“ sugebės pateikti savo HBM2 atmintį. Dabar AMD HBM2 atmintį perka iš „Samsung“, o kur vienas tiekėjas, geros kainos tikėtis neverta.

Dar vieną įdomia naujieną pateikė „TechPowerUP“. Produktų gavimo dokumentuose nurodyta, kad didmenininkas už „RX Vega 64“ įprastą oru aušinamą versiją prašo nei daug nei mažai – 675 USD. Tad norint uždirbti mažmenininkui nieko nelieka tik dar pridėti savo maržą prie ir taip nesveikai išpūstos kainos.

  

Categories: Hardware / Geležis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *