Per pastaruosius metus ne kartą rašėme, kad brangsta įprasta DRAM atmintis, o taip pat ir NAND atmintis naudojama SSD kaupikliuose, bet tai dar ne pabaiga, nes dabar į viršų šoktelėjo vaizdo plokščių atminties kainos, o tai gali atsiliepti galutinei produktų kainai, kuri ir taip jau yra išpūsta dėl kripto valiutų sukelto vaizdo plokščių trūkumo.

Pranešama, kad rugpjūtį lyginant su liepa vaizdo plokščių atmintis nuo 6.50 USD pabrango iki 8.50 USD, tai yra 30 % šuolis. Visa tai buvo sukelta gamybos linijų perskirstymo. Atminties gaminimo lyderiai „Samsung“ ir „SK Hynix“ dalį savo vaizdo plokščių atminties gamybos linijų panaudojo serverių ir telefonų atminties poreikiams. Bloga žinia, kad kaina rugsėji gali išaugti dar labiau.

Vaizdo plokščių atminties kainų kilimas gali pakelti ne tik pačių vaizdo plokščių kainas, bet ir nešiojamų kompiuterių, skirtų žaidimams kainas.

„Samsung“ į rinką pateikia apie 55 % visos vaizdo plokštėms reikalingos atminties, tuo tarpu „SK Hynix“ tenka apie 35 %, o „Micron“ užima apie 10 % rinkos.

Pasak gandų, „Samsing“ vaizdo plokščių atminties gamybos apimtis žada padidinti ketvirtame ketvirtyje.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *