Šių metų pradžioje „Dell“ kompanija pristatė naują žaidimams skirto nešiojamo kompiuterio modelį „Dell Inspiron 15 (7567)“. Gamintojas pabrėžia, kad tai nebrangus žaidimams skirtas nešiojamas kompiuteris. Iš tikrųjų jo kaina priklausomai nuo konfigūracijos prasideda nuo ne visų 1100 eurų. Šioje apžvalgoje Varle.lt kompiuterinės technikos specialistai pristato „Dell Inspiron 15 (7567)“ nešiojamą kompiuterį.

Pakuotė ir komplektacija

Kaip ir visi „Inspiron“ serijos nešiojami kompiuteriai, „Dell Inspiron 15 (7567)“ modelis yra parduodamas paprastoje kartoninėje dėžutėje. Komplektacija yra minimali. Be paties nešiojamo kompiuterio čia rasime 130 W (19,5 W; 6,7 А) maitinimo adapterį ir garantinio aptarnavimo atmintinę.

Konfigūracijos

Varle.lt žaidimų nešiojamų kompiuterių specialistų teigimu, reikėtų pažymėti tai, kad yra labai daug įvairių „Dell Inspiron 15 (7567)“ modelio konfigūracijų. Šios serijos nešiojamuose kompiuteriuose gali būti panaudoti įvairūs procesorių modeliai, skirtinga operatyviosios atminties talpa, skirtingos vaizdo plokštės. Maža to, modeliai gali skirtis saugyklos posistemėmis.

„Dell Inspiron 15 (7567)“ gali būti tiek su keturių branduolių Intel Core i7-7700HQ, tiek su Intel Core i5-7300HQ procesoriumi. Procesorius palaiko  „Hyper-Threading“ technologiją. Procesoriuje yra integruota „Intel HD Graphics 630“ vaizdo plokštė, tačiau kadangi čia reikalų turime su žaidimams skirtu nešiojamu kompiuteriu, reikia pabrėžti tai, kad modelis taip pat turi „Nvidia GeForce GTX 1050 Ti“ vaizdo plokštę su 4 GB GDDR5 vaizdo atminties. Be to, čia palaikoma „Nvidia Optimus“ technologija, kuri leidžia persijungti tarp procesoriuje integruotos ir diskrečiosios vaizdo plokštės. Tas persijungimas gali vykti automatiškai arba pasinaudojus „Nvidia“ tvarkyklės nustatymais.

Kalbant apie „Dell Inspiron 15 (7567)“ saugyklos galimybes, reikėtų pažymėti tai, kad čia irgi priklausomai nuo konfigūracijos yra keli variantai. Galima rinktis tokias konfigūracijas su 1 TB HDD, 1 TB HDD ir 128 GB SSD arba su 256 GB SSD. Taigi, nesvarbu, kokį variantą pasirinksite, akivaizdu kad siūlomos saugyklos talpos turėsite tikrai pakankamai daug įvairaus turinio saugojimui.

Komunikacijos galimybes nešiojamam kompiuteriui užtikrina dvijuostis tinklo adapteris (2,4 ir 5 GHz) „Intel Dual Band Wireless-AC 3165“, kuris atitinka IEEE 802.11a/b/g/n/ac  specifikacijąą ir Bluetooth 4.2. Taip pat nešiojamas kompiuteris turi ir tradicinę tinklo sąsają, paremtą Realtek RTL8168/8111 lustais.

Garso posistemė yra paremta HDA Realtek ALC259 kodeku, o korpuse yra įmontuoti žemų dažnių garsiakalbis ir du garsiakalbiai. „Dell Inspiron 15 (7567)“ turi kombinuotą (mikrofonas/ausinės) garso jungtį, kuri yra mini-jack tipo. Taip pat reikėtų pažymėti tai, kad nešiojamas kompiuteris virš ekrano turi integruotą interneto 720p kamerą ir pasižymi nekeičiama 74 Wh baterija.

Turint omenyje tai, kad„Dell Inspiron 15 (7567)“ yra santykinai nebrangus žaidimų kompiuteris, jo siūlomos konfigūracijos yra tikrai neblogos ir demonstruoja tikrai galingą našumą sudėtingų žaidimų sesijų metų esant aukštiems grafikos nustatymams.

Dizainas

„Dell Inspiron 15 (7567)“ pasižymi pakankamai paprastu dizainu. Nešiojamo kompiuterio korpusas yra pagamintas iš juodo plastiko. Įrenginio storis siekia 274.73 mm. Sveria jis 2,62 kg. Nešiojamo kompiuterio dangtelio centre yra raudonas „Dell“ logotipas. Pats dangtelis pasižymi malonia lietimo prasme soft-touch danga. Tačiau iš tikrųjų svarbiausia čia yra tai, kad ant šios dangos nelieka matomų pištų atspaudų žymių.

Pasak Varle.lt žaidimams skirtų nešiojamų kompiuterių specialistų, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad nešiojamo kompiuterio ekranas pakankamai plonas – vos 8.5 mm.

Dangtelį prie korpuso pritvirtinantys vyriai tikrai gerai fiksuoja ekrano padėtį prie bet kokio pakreipimo kampo. Maksimalus ekrano pakreipimo kampas klaviatūros plokštumos atžvilgiu čia siekia maždaug 120 laipsnių.

Ekraną juosiantis rėmelis yra pagamintas iš juodo matinio plastiko. Šonuose jo storis siekia 18 mm, viršuje – 20 mm, o apačioje – 33 mm. Viršutinėje rėmelio dalyje centre yra išdėstyta interneto kamera, o ant apatinės jos dalies puikuojasi sidabrinis „Dell“ logotipas.

Juosiantis klaviatūrą ir jutiklinį kilimėlį darbinis paviršius taip pat pagamintas iš juodo matinio plastiko. Apatinė korpuso dalis taip pat pagaminta iš to paties matinio juodos spalvos plastiko. Apatinėje korpuso dalyje yra orlaidės, o ant galinės korpuso dalies – ventiliacinės angos karšto oro išeigai. Ant apatinio korpuso skydelio taip pat yra tinklelis, uždengiantis integruotą žemųjų dažnių garsiakalbį.

Maitinimo įjungimo mygtukas yra viršutinėje dešinės pusės darbinio paviršiaus dalyje ir pasižymi šviesos indikatoriumi. Tiesą sakant, daugiau jokių šviesos indikatorių šiame „Dell“ nešiojamame kompiuteryje nėra. Iš kairės korpuso pusės yra viena USB 3.0 jungtis, atminties kortelių lizdas, maitinimo jungtis ir jungtis skirta „Noble“ užraktui. Dešinės pusės kraštinėje rasime dar dvi USB 3.0 jungtis, HDMI, RJ-45 ir kombinuotą garso jungtį. Ant galinės korpuso kraštinės šonuose yra tik ventiliacijos angos karšto oro išeigai iš aušinimo radiatorių.

Įvesties įrenginiai

Klaviatūra

„Dell Inspiron 15 (7567)“ nešiojamame kompiuteryje naudojama salos tipo klaviatūra su padidintais tarpais tarp klavišų. Reikėtų pažymėti tai, kad čia yra atskiras skaitinis blokas „NumPad“. Klaviatūros klavišai pasižymi standartiniu 15×15 mm dydžiu, o tarpas tarp jų yra 4 mm. Klavišų eiga siekia 1,2 mm. Klaviatūra čia turi dviejų lygių baltos šviesos apšvietimą, kuri yra valdoma naudojantis funkciniu klavišu. Bendrai naudojimasis šio kompiuterio klaviatūra kelia gerus įspūdžius. Klavišų paspaudimas nereikalauja daug jėgos ir jie nebarška.

Jutiklinis kilimėlis

„Dell Inspiron 15 (7567)“ žaidimams skirtame nešiojamame kompiuteryje naudojoma jutiklinio kilimėlio matmenys siekia  105×80 mm. Reikėtų pažymėti tai, kad jis nepalaiko „multitouch“ funkcijos. Bendrai jutiklinis kilimėlis čia labai patogus ir leidžia labai tiksliai pozicionuoti žymeklį ekrane.

Garsas

Kaip jau buvo minėta, „Dell Inspiron 15 (7567)“ garso sistema yra paremta „Realtek ALC256“ kodeko pagrindu, o nešiojamo kompiuterio korpuse yra du garsiakalbiai ir žemųjų dažnių garsiakalbis. Vertinant subjektyviai, garso kokybė čia tikrai labai nebloga. Sklindantis garsas švarus ir sodrus, pasižymintis turtingais žemaisiais tonais ir aukštais dažniais.

Ekranas

„Dell Inspiron 15 (7567)“ naudojama TN matrica „Chi Mei CMN15C4“ su šviesos diodu pašvietimu, paremtu baltais šviesos diodais. Šis „Dell“ žaidimams skirtas nešiojamas kompiuteris pasižymi matine matrica ir turi 15.6 col. dydžio įstrižainę. Ekrano raiška čia siekia 1920×1080 pikselių. Maksimalus ryškumo lygis baltame fone siekia 196 cd/m², o minimalus 12 cd/m². Spalvinė aprėptis čia tikrai labai plati. Ji apima 57,1% ir 39,3% Adobe RGB erdvės. Matymo kampai verčia linkėti ir geresnių rezultatų. Horizontalūs matymo kampai daugmaž yra priimtini, o štai vertikalūs labai maži. Kaltinti čia reikėtų TN matricą.

Triukšmo lygis

Žaidimų nešiojamo kompiuterio „Dell Inspiron 15 (7567)“ aušinimo sistemą sudaro du ploni aušintuvai, kurie šilumos vamzdžiais yra sujungti su procesoriumi, lustu ir vaizdo plokšte. Nenaudojamo kompiuterio režime skleidžiamo triukšmo lygis siekia 21 dB. Tai labai žemas triukšmo lygis, kuris faktiškai susilieja su natūralios aplinkos fono triukšmu, taigi tokiame režime išgirsti nešiojamą kompiuterį beveik neįmanoma.  Procesoriaus apkrovimo metu triukšmo lygis padidėja iki 39,5 dB, o jeigu tuo pačiu metu apkraunamas ir procesorius, ir vaizdo plokštė, triukšmo lygis sudaro 40 dB. Taigi, veikimo metu nešiojamas kompiuteris yra pakankamai triukšmingas.

Autonominis veikimas

„Dell Inspiron 15 (7567)“ turi 6 elementų 74Wh nekeičiamą bateriją. Norint ilgai žaisti žaidimus esant maksimaliems ekrano ryškumo nustatymams, baterijos pakaks daugiausiai 1,5 val. O štai žiūrėti filmus ar atlikti paprastus ofiso darbus nešiojamas kompiuteris gali pakankamai ilgai – t.y. 7 –8 val. Tiesą sakant, tai tikrai neįtikėtini autonominio veikimo skaičiai turint omenyje šio nešiojamo kompiuterio klasę. Juk visai neseniai svajojome apie tokį baterijos veikimo laiką savo verslo kompiuteriams.

Apibendrinimas

Varle.lt. specialistų teigimu, „Dell Inspiron 7567“ yra ganėtinai įdomus sprendimas universalių nešiojamų kompiuterių rinkoje, kuris gali puikiai susitvarkyti tiek su ofiso darbais, tiek nudžiuginti žaidėją. Pakankamai galingi vidinės konstrukcijos elementai čia puikiai dera su puikiu autonominio veikimo laiku esant nesudėtingiems uždaviniams. Pagrindinis trūkumas – TN matrica, tačiau turint omenyje šio įrenginio kainą, į šį faktą galima užmerkti akis. Bendrai, tai tikrai neblogas žaidimų nešiojamas kompiuteris: stilingo dizaino, kokybiškai surinktas ir pasižymintis visomis reikalingomis šiam tikslui charakteristikomis.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *