Kripto valiutos priviliojo didelį kiekį žmonių, kurie nori uždirbti. Pradžiai tam gali pakakti ir jūsų asmeninio kompiuterio. Labiau pasinėrę į šį reikalą kripto valiutoms generuoti pasitelkia vaizdo plokščių „fermas“ ar specialius įrenginius (ASIC).

Visam tam reikia nemažo kiekio elektros energijos, o pateikta statistika priverčia nustebti. „Bitcoin“ generuotojai naudoja 14.54 TWh, o „Ethereum“ kasėjai iššvaisto 4.69 TWh. Pliki skaičiai mums, žinoma, nieko nesako. Palyginimui: generuojant „Ehtereum“ sueikvojama panašiai tiek energijos kiek visa Moldova su 3 mln. gyventojų, ji yra 120 sąraše. „Bitcoin“ tinklui naudojant dar daugiau energijos jis gali lygintis su Slovėnija, kuri sąraše yra 82. Sudėjus abiejų kripto valiutų sueikvojamą energiją matome, kad toks skaičius beveik prilygsta Sirijai.

 

Dar vienas įdomus palyginimas, su „Visa“ tinklu . Kaip matome, energijos kiekiai stipriai skiriasi. „Ethereum“ tinklui reikia 8 kartus daugiau elektros, o „Bitcoin“ tinklas naudoja 27 kartus didesnį kiekį energijos nei centralizuotas „Visa“ tinklas.

Categories: Įvairūs

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *