NVMe protokolą valdanti grupė išplatino naujos 1.3 versijos specifikacijas. Priminsime, kad NVMe protokolą turintys SSD kaupikliai sparta stipriai lenkia įprastus SSD, kurie naudoja AHCI protokolą.

Dabar naudojamas NVMe 1.2 protokolas buvo atnaujintas 2014 metais, o nauja 1.3 versija savo kelią į įrenginius pradės rasti 2017 metų gale arba 2018 metų pradžioje.

Naujas NVMe 1.3 protokolas pasiūlys panašią disko savitestavimo procedūra į SMART. Taip bus galima diskui duoti komanda save patikrinti net nepasiekus „Windows“ ar kitos operacinės sistemos aplinkos. Kita gera funkcija bus užkrovos patricijų palaikymas be poreikio jas saugoti pagrindinės plokštės UEFI programinėje įrangoje. Dabar mažytė informacijos dalis apie particijas saugoma pagrindinės plokštės BIOS mikroschemoje.

Dar viena naujovė su NVMe 1.3 versija bus galimybė atlikti aparatinio lygio saugų duomenų ištrynimą. Taip duomenys bus pašalinami ne tik iš NAND atminties, bet ir iš atminties kontrolerio ir iš atsarginės atminties (angl. overprovisioning) ir t.t.

Jei norite daugiau informacijos apie NVMe 1.3 protokolo versiją, ją galite čia.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *