Sportuojantys žmonės tikrai pamėgo naudoti įvairiausias apyrankes, kurios seka jų aktyvumą, širdies veiklą ir skaičiuoja sudegintas kalorijas. Bet paaiškėjo, kad šiais išmaniais daikčiukais aklais pasitikėti negalima.

Tyrime buvo bandomi septyni prietaisai: „Apple Watch“, „Basis Peak“, „Fitbit Surge“, „Microsoft Band“, „Mio Alpha 2“, „PulseOn“ ir „Samsung Gear S2“. O juos segėjo 31 moteris ir 29 vyrai. Visi jie išbandė po kelis įrenginius užsiimdami įvairia fizine veikla ar net tiesiog sėdėjo.

Mokslininkai nustatė, kad tokios išmanios apyrankes labai gerai seka širdies darbą. Čia geriausiai pasirodė „Apple Watch“ tik su apie 2 % klaidinga informacija, tuo tarpu „Samsung Gear S2“ klaidų lygis siekė 6.8 %.

Bet kai kalba pasisuka apie kalorijų skaičiavimą netikslumai buvo akis badantys. Geriausiai pasirodė „Fitbit Surge“ su 27.4 % klaidinga informacija, bet tai niekai palyginus su „PulseOn“, kur klaidos siekė 92.6 %. Šiuose matavimuose nedalyvavo „Samsung Gear S2“, nes paprasčiausiai neturi tokios funkcijos.

Categories: Įvairūs

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.