„Google Chrome“, „Microsoft Edge“ ir „Apple Safari“ naršyklės yra skirtingos tarpusavyje dėl daugelio priežasčių, tačiau jas vienija vienas dalykas – jomis naudojasi daugiau žmonių, nei „Opera“. Norvegijos naršyklės kūrėjai tikisi tai pakeisti savo „Reborn“ naršyklės versija, kuri yra atnaujinta ir turi pranešimų priedą.

„Reborn“ dizainas – minimaliai estetiškas, į naršyklę įtraukiant „tamsią temą“ (angl. „dark theme“), kad naktį šviesus vaizdas nedegintų tinklainės. Naršyklės įrankių juosta gavo naują gyvesnį dizainą su animacijomis. Siekiant suteikti gyvybingumo, kūrėjai įdiegė galimybę keisti naujo skirtuko puslapio foną skirtingais vaizdais.

Tai ko nemato naudotojas ne mažiau svarbu – „Reborn“ turi įdiegtą reklamos blokavimo įrankį ir VPN (Virtual private network) funkcionalumą, kurie buvo pristatyti 2016  metais. Reikėtų turėti omenyje, kad pastaroji versija nepakeis buvusio VPN, o turės dar keletą funkcijų, kaip geo-locks, kuris paslėps naudotojo esamą vietą pagal jo IP. Be to, naudotojai galės įtraukti tam tikras svetaines į vadinamąjį „baltąjį sąrašą“, kad naršyklės reklamos blokavimo įrankis jų neblokuotų. Automatiškai šiame sąraše atsiduria „Facebook“, „Google“, „Yandex“ ir „Baidu“, nes, pasak kūrėjų „šios svetainės buvo atrinktos todėl, kad jos savo naudotojams siūlo reklamas, kurios netrukdo mėgautis svetainės turiniu“.

Tačiau pagrindinis „Reborn“ akcentas yra galimybė prisegti (angl. „pin“) „Facebook Messenger“, „WhatsApp“ ir „Telegram“ pranešimų programėles prie kairiosios naršyklės pusės. Taigi, joms nebereikės atskirų skirtukų, o perjungti jas tarpusavyje galėsite specialiais klaviatūros klavišais. Ši funkcija sąsają padarys kiek labiau apkrauta nei anksčiau, bet tai „Operą“ išskirs iš kitų konkuruojančių naršyklių.

Susidomėjote? „Opera Reborn“ galima nemokamai parsisiųsti „Windows“, „MacOS“ ir „Linux“ (deb, RPM) operacinėms sistemoms.

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *