Pasak naujausio „Strategy Analytics“ pranešimo, skirtumas tarp vidutinės „Samsung“ ir „Apple“ išmaniųjų telefonų pardavimo kainos paskutinį 2016 metų ketvirtį  dar išaugo. Vidutinė „iPhone“ telefono kaina buvo 692 JAV doleriai, kai „Samsung“ savo telefonus pardavinėjo po 227 JAV dolerius. Tai reiškia, kad skirtumas tarp vidutinės kainos pasiekė naują rekordą – 465 JAV dolerius.

Žinoma, tai nieko nestebina, nes kainų skirtumą lemia skirtingos šių dvejų kompanijų verslo strategijos – „Apple“ visada orientuojasi į aukščiausios kokybės telefonų rinką, kai „Samsung“ siūlo plataus kainos diapazono produktus. Ši kompanija turi aukštos klasės „Galaxy S“ kartą, vidutinę A seriją ir draugiškos kainos J ir C įrenginius.

Kadangi „Samsung“ besivystančiose šalyse siūlo ten labai populiarius pradinio ir vidutinio lygio išmaniuosius telefonu, bėgant metams kompanijos parduodamų įrenginių vidutinė kaina labai sumažėjo. Pavyzdžiui, 2012 metais ji vidutiniškai buvo 438 JAV doleriai. Tais pačiais metais „Apple“ savo telefonus pardavinėjo už vidutiniškai 600 JAV dolerių.

Pranešime taip pat teigiama, kad kainų atotrūkis artimiausioje ateityje dar labiau išaugs. Tai reiškia, kad arba vidutinė „iPhone“ pardavimo kaina augs, arba „Samsung“ mažės, arba net abu variantai. Dešimtasis „iPhone“ jubiliejus jau čia pat, taigi jau galima spėti, kas didins šį skirtumą.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *