„Google“ su naujausia „Chrome 57“ naršyklės versija apribos foninių kortelių turinio aktyvumą. Tokių veiksmų imamasi, norint sumažinti baterijos energijos eikvojimą. Tai labai svarbu telefonams, planšetėms ar nešiojamiems kompiuteriams dirbantiems iš įkraunamo energijos šaltinio.

Pasak „Google“ inžinierių, „Crome 57“ laikinai atidės foninės kortelės „JavaScript“ laikmačius jei kortelė naudos daugiau nei 1 % procesoriaus galios. Be to visi foniniai laikmačiai bus sustabdyti automatiškai po penkių minučių mobiliuose įrenginiuose. Kaip jau minėjome, tai turi padėti sutaupyti energijos. „Google“ sako, kad dėka „JavaScript“ laikmačių ribojimo „Chrome 57“ naršyklėje foninių kortelių aktyvumą pavyko sumažinti 25 %.

Tikriausiai dabar liko vienas daugumai rūpintis klausimas, kas per dalykas tie „JavaScript“ laikmačiai? Tai, kaip galite spėti, laikmačiai integruoti į „JavaScript“ kurie skaičiuoja jūsų aktyvumą. Šios funkcijos vaidiną labai svarbų vaidmenį šiuolaikiniame tinklapių kūrime. Ypač tai aktualu kur tinklapio turinys atnaujinamas realiu laiku. PVZ: „Facebook“, „Twiter“, „Gmail“, „Youtube“ ir kt. Gera žinia, kad foninės kortelės, kuriose vyks realaus laiko susijungimas, kaip audio grojimas ar video rodymas, toliau liks aktyvios ir nebus paveiktos 1 % procesoriaus galios limito.

„Google“ sako, kad kūrėjai „JavaScript“ laikmačius pradėjo naudoti per daug agresyviai. Tai pasireiškia tuo, kad net nežiūrint žiūrint į kortelę (jai esant fone) ji dažnai veikia pilnu pajėgumu ir toliau naudoja resursus, o tuo pačiu ir švaisto elektros energiją.

Categories: Programinė įranga

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *