Atrodo nesvarbu, kad kasmet vis daugėja kibernetinių įsilaužimų pradedant įžymybėmis ir baigiant valstybiniais tinklapiais, tačiau žmonės, atrodo, vis neišmoksta pamokos apie slaptažodžių saugumą. Stebėtina, bet metai iš metų naudojami tie patys nesaugūs slaptažodžiai.

Pasak „Keeper Security“, 2016 metų populiariausias slaptažodis išlieka toks pat, kaip ir 2015-aisiais – „123456“. Šis daug metų pozicijų neužleidžiantis favoritas yra naudojamas maždaug 17 procentų iš 10 milijonų naudotojų. Laimei, neįtikėtinai paprastas „1234“ visiškai iškrito iš šio sąrašo (tikriausiai todėl, kad yra per trumpas), o „password/slaptažodis“ nukrito iš antros vietos į aštuntą.

Jei manėte, kad situacija gerėja, tai vyksta ne taip greitai. Šeši iš eilės einantys skaičiai „123456“ ištįso į „1234567890“ ir pateko į septynetuką kartu su – taip, spėjate teisingai – „qwerty“ ir „111111“. Finalines dvi vietas dešimtuke užėmė „ypač sudėtingi“ slaptažodžiai „987654321“ ir „123123“.

Kodėl į penkioliktuką pateko „18atcskd2w“? Saugumo tyrėjas Graham Cluley nustatė, kad naudojant šį slaptažodį paskyras kūrė botai, kurių galimas tikslas yra šlamšto talpinimas forumuose.

Jei šiame sąraše matote savo naudojamus slaptažodžius, prašom, užsivožkite sau patys, tada eikite ir susigeneruokite tvirtą slaptažodį, kuris užtikrins jūsų asmeninės informacijos slaptumą.

 Kaip apsaugoti savo slaptažodį?

  1. Naudokite įvairius simbolius – skaičius, didžiąsias/mažąsias raides ir specialius simbolius.
  2. Venkite žodyno terminų/įprastų žodžių – tokie slaptažodžiai greit „nulaužiami“ žodynu paremtų nulaužimo įrankių.
  3. Naudokite slaptažodžių generatorių. Silpni slaptažodžiai yra populiarūs, nes stiprius slaptažodžius yra sudėtinga prisiminti. Tokie slaptažodžių generatoriai, kaip „Keeper“ leidžia sugeneruoti stiprų, unikalų slaptažodį ir padeda supaprastinti saugių slaptažodžių naudojimą.

Keeper sequrity


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.