AMD „Vega“  talpina daug naujovių, viena iš kurių skamba labai įdomiai. Žadama, kad „Vega“ architektūros vaizdo plokštės dėka didelio pralaidumo spartinančiosios atminties kontrolerio sugebės kone padvigubinti savo atminties buferį lyginant su esamomis vaizdo plokštėmis.

Dauguma esate pastebėję, kad mažiau nusimanantys apie kompiuterio komponentus vaizdo plokštę dažnai renkasi pagal atminties buferio dydi – kuo daugiau tuo geriau. Nors šis būdas ne visada yra teisingas, bet reikia pripažinti, kad šiuolaikiniai žaidimai labai pamėgo vaizdo plokščių atmintį. AMD bandys tai pakeisti.

 

„Vega“ grafikos procesoriai galės išnaudoti didelio pralaidumo spartinančiosios atminties kontrolerio (angl. High Bandwidth Cache Controller) privalumus. Kontroleris sumaniai atrinks kokios tiksliai informacijos grafikos procesoriui reiks, taip bus stipriai sutaupoma atminties talpa. AMD teigimu nauda sieks apie 50 %. Tad 8 GB atminties buferį turinti „Vega“ vaizdo plokštė galės būti lyginama su senesnės kartos 16 GB atmintį turinčiais produktais.

AMD pateikta skaidrė parodo kiek žaidimais realiai sukelia informacijos į atmintį ir kiek realiai jos panaudojama. Matome, kad, tiek „The Witcher 3“, tiek „Fallout 4“ žaidimuose iš sukeltų duomenų panaudojama apie 50 %.

Pranešama, kad naujasis kontroleris veiks automatiškai ir žaidimų kūrėjams nereikės įdėti jokio papildomo darbo. Kaip tai atrodys realybėje pamatysime testuose. Kita problema su kuria gali susidurti AMD, ta, kad vėl gali pasikartoti „Fury X 4 GB “ scenarijus, kai vaizdo plokštės dažnai nepirko vien dėl per mažo atminties buferio. Daugumai pirkėjų 8 GB flagmanas gali atrodyti nepatraukliai, jei konkurentai turės priešininką, tarkim, su 10 ar 12 GB atminties buferiu. Dauguma tikrai nesupras ir net nežinos, kas yra sumanus kontroleris ir kokia iš jo nauda. Jei technologija tikrai veiks, AMD lauks labai didelis darbas kol įtikins skeptikus, kad „Vega‘os“ 8 GB yra lygu „Pascal‘io“ 16 GB.

Categories: Hardware / Geležis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *