Pasauliniu mastu pagrindinių plokščių pardavimai 2017 metais susitrauks 5-10 procentų. O pagrindinė to priežastis bus susilpnėjusi paklausa Kinijoje, kuri jau pastebima dabar. Tai paveiks ne tik pačius pagrindinių plokščių gamintojus, bet ir kitus su šia industrija susijusius žaidėjus.

Du didžiausi pagrindinių plokščių gamintojai: „Asus“ ir „Gigabyte“, tikrai norės išsaugoti savo užimamas pozicijas, todėl dėl sumažėjusios paklausos galime tikėtis kiek sumažėjusių kainų. Tai dar labiau apsunkins mažesnių kompanijų egzistavimą.

Per 2016 metus „Asus“ iš viso pardavė 17 mln. pagrindinių plokščių, iš kurių 8.5-9 mln. Kinijoje. „Gigabite“ 2016 m. pavyko iš viso parduoti 16 mln. pagrindinių plokščių, iš kurių 8-8.5 mln. Kinijoje. Nors tai kiek mažesni pardavimai palyginus su 2015 metais, bet abi kompanijos vis tiek uždirbo panašiai kaip ir 2015 metais. Tai lėmė išaugęs žaidimų segmentas, tad didėjo vidutinės ir aukščiausios klasės pagrindinių plokščių pardavimai, kur pelno marža yra didesnė.

Tikimasi, kad pirmieji 2017 metų mėnesiai dar bus gan neblogi ir pardavimai sumenks tik šiek tiek, nes sulauksime naujų „Intel“ 200-osios serijos pagrindinių plokščių, o ne už ilgo turi pasirodyti ir nauja AMD AM4 platforma su „Zen“. Bet vėliau pardavimai sulėtės gan stipriai, ypač trečiame 2017 m. ketvirtyje.

Categories: Hardware / Geležis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *