„Intel Core“ procesoriai jau nemažai metų gauna tik kosmetinius patobulinimus, o jų sparta per taktą didėja labai menkai. Esamos architektūros pradininkai buvo „Sandy Bridge“ procesoriai ir net dabar tokie procesoriai visai puikiai atlieka visas užduotis, ypač juos kiek paspartinus. Nors jie debiutavo dar 2011 metais.

Bitsandchips.it“ pateiktas gandas byloja, kad „Intel“ galimai imsis procesorių architektūros atnaujinimo. Spėjama, kad procesoriai su nauja architektūra turėtų pasirodyti apie 2020 metus, o „Tiger Lake“, suplanuoti 2019 metams, bus paskutiniai procesoriai naudojantys esamą architektūrą.

Kaip žinome, dabartiniai procesoriai pilnai išlaiko atgalinį suderinamumą su senomis x86 instrukcijomis. Nauja „Intel“ architektūra turėtų būtų kiek kitokia. Joje būtų panaikinti blokai atsakingi už moderniame pasaulyje  nebenaudojamų instrukcijų apdorojimą, taip sutaupant lusto ploto ir padarant jį mažesnį. Liaudiškai tariant, tai leistu „išlengvinti“ architektūrą ir pasiekti didesnę spartą. „Intel“ galimai sukurtų kažkokius emuliatorius jei visgi jums prireiktų panaikintų instrukcijų.

Categories: Hardware / Geležis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *