Jau ne pirmą kartą su AMD produktais kartojasi panaši situacija. Karts nuo karto išleidžiami tokie procesoriai ar vaizdo plokštės, kurių užrakintas dalis galime vėl naudoti pasitelkę vien patobulintą programinę įrangą. Tiesa, tokie veiksmai dažniausiai pažeidžia garantiją, o kartais užrakintos lusto dalys ne be reikalo yra neveiksnios, nes jos paprasčiausiai yra pažeistos.

overclocking.guide“ tinklapyje paskelbtas gidas atskleidžia, kad dabar su RX 460 BIOS perrašymu galime atrakinti 128 Stream procesorius ir iš viso jų turėti 1024 vienetus vietoj 896. Bandytojas atskleidė, kad kol kas toks atrakinimo būdas išbandytas tik su „Asus RX 460 Strix 04G“ ir „Sapphire RX 460 Nitro 4G“ vaizdo plokštėmis. „Asus RX 460 Strix 04G“ atsirakino penkios vaizdo plokštės iš penkių. Tokia pati procedūra buvo išmėginta tik su viena „Sapphire RX 460 Nitro 4G“ ir ji buvo sėkminga.

unlock

Reikia paminėti, kad užrakintų lusto dalių įgalinimas nėra garantuotas, tad prieš imantis tokių veiksmų reikėtų mokėti, ar bent žinoti, kaip paskui atstatyti vaizdo plokštės BIOS į originalų. Be to su „Radeon Software ReLive Edition 16.12.1“ tvarkyklėmis AMD įdiegė BIOS tikrinimą „Polaris“ architektūros vaizdo plokštėms. Todėl perrašius BIOS naujausias tvarkykles išeis naudoti tik su patobulintu kerneliu.

Grįžkime prie atrakintų RX 460. Papildomi Stream procesoriai niekada nemaišo, o tai atsispindi spartoje. Kaip matome iš pateiktų rezultatų, galime tikėtis 5 -10 % pagerėjimo priklausomai nuo vaizdo plokštės modelio ar aplikacijos.

Visą gidą kaip atrakinti „Radeon RX 460“ rasite čia.

 witcher3-900x490fs-900x488 sapphire-rx-460-nitro-unlock-performance-900x354

Categories: Hardware / Geležis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *